Caitlyn – strzelec (ADC)

Caitlyn – strzelec (ADC)

To nieustraszona Pani Szeryf, która nie ugnie się przed niczym. Jej autoatak może wywołać poważne szkody, tak jak silne Q (Rozjemca z Piltover). Jej zaletami jest mechanizm ucieczki (E) oraz ataki na dużą skalę. Łatwość farmienia i odpowiednio dobrane przedmioty wpływają na jej siłę, jednakże jej wytrzymałość na ataki wroga nie jest zbyt powalająca. Ponadto jej ult, celny strzał może być blokowany przez przeciwnika. Ma duże szanse na zwycięstwo w starciu z Urgotem, Lucianem, Kenchem i Braumem. Walka u boku Aatroxa, Siona, Kayla, a nawet Zileana może przynieść wymierne efekty. Nie powinna się, zaś zbliżać do Varusa, Branda, Jhina i Jhinx, ponieważ może przypłacić to życiem. Co należy do jej umiejętności?

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Twitch – strzelec (ADC)

Twitch – strzelec (ADC)

To szczur niosący zarazę na tyle groźną, że w okamgnieniu może zabić wroga. Jako radioaktywny zabójca jest postrzegany jako bardzo niebezpieczny. Przemyka się szczelinami, krętymi zaułkami, aby dotrzeć do celu i go unicestwić. Kto sobie z nim poradzi? Swoich sił spróbować może Sona, Taric, Miss Fortune, Janna, czy też Sion. Unikać go powinni: Lucian, Corki, Tahm Kench, Alistar oraz Morgana.Z kim zaś powinien połączyć siły? Zdecydowanie Galio, Jax, Malzahar, Rumble, a także Vel’Koz. Twitch dobierany jest często do takich postaci jak: Janna, Ahri, czy Lee Sin. Jakimi skillami może się poszczycić?

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Varus – strzelec (ADC)

Varus

To mag, dla którego ważny jest Bóg oraz jego odkupienie. Jest gotów w imię własnych wierzeń poświęcić życie swoje, a także swojego przeciwnika. Z kim może się mierzyć? Na pewno z Lucianem, Braumem, Annie, Kalistą, czy Brandem. Kogo powinien unikać? Zdecydowanie Jinx, Blitzcranka, Dravena, bądź też Twitcha. Z jakim bohaterem będzie uzupełniał się na polu walki?  Myślę, że w tej roli sprawdzi się Pantheon, Jax, Diana, ale również Akali. Jakimi umiejętnościami może się szczycić?

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Miss Fortune – strzelec (ADC)

Miss Fortune

To typowa łowczyni nagród, która nie da się tak szybko unicestwić i nie spocznie, dopóki nie zgładzi swojego przeciwnika. Sprawdza się w duecie z Galio, Swainem bądź Karthusem. Jest słaba w starciu z Sionem, Twitchem, Blitzcrankiem, czy Janną. Mocna jest przeciwko: Morganie, Kaliście, Lucianowi, Annie.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Vayne – strzelec (ADC)

Vayne

Shauna Vayne to nocna zabójczyni. Niełatwo ją ujarzmić. Jest dobrym kompanem do gry dla Iverna, Siony, Janny, Singeda, czy Zingsa. Doskonale radzi sobie z takimi przeciwnikami jak: Miss Fortune, Kalisty, Luciana, bądź też Urgota. Jest, zaś łatwą zdobyczą dla Twitcha, Sony, Branda oraz Blitzcranka. Vayne możemy grać na topie, choć zazwyczaj wybiera się ją na bota. Jedną z jej zalet jest bycie niewidzialną, przynajmniej przez krótki okres czasu, poza tym jest dość szybka i potrafi zadawać ataki procentowe zależne od punktów życia ofiary.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Ashe – strzelec (ADC)

Ashe

Ashe dzierży w swojej dłoni łuk, z którego potrafi dobrze korzystać. Nie jest często banowanym bohaterem, ponieważ kilkoma ciosami można jej zabrać bardzo dużo życia. Z czasem wzrasta w siłę i może zadać wiele dotkliwych obrażeń, szczególnie w końcowej fazie gry. Ma szansę na zwycięstwo w starciu z Lucianem, Varusem, Annie, czy Miss Fortune. W teamie sprawdza się jako pomocnik atakujący z dystansu z takimi bohaterami jak: Ivern, Jarvarn IV, Sion, Mordekaiser, czy Galio.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Jinx – strzelec (ADC)

Jinx - strzelec (ADC)

Jinx to dla mnie niebieska krejzolka z bazuką u boku lub jak kto woli z wyrzutnią rakiet. Jako adc sprawdza się doskonale w środkowej fazie gry, gdy nie traci już tak szybko many i jej atak staje się silniejszy.  Jest to postać dosyć rzadko banowana, gdyż nie jest postrzegana jako bardzo groźna.

Zdecydowanie nie jest to bohater na pierwszy ogień, ponieważ Jinx jest strzelcem i powinna znajdować się w pewnej odległości od swojego celu, aby móc zadać duże obrażenia, np. swoim ultem (R), supermega rakietą śmierci.  W swojej kolekcji broni ma również do wyboru: działko obrotowe (Q), tzw. Bzzyt (W), ogniste gryzaki (E).

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)