Caitlyn – strzelec (ADC)

Caitlyn – strzelec (ADC)

To nieustraszona Pani Szeryf, która nie ugnie się przed niczym. Jej autoatak może wywołać poważne szkody, tak jak silne Q (Rozjemca z Piltover). Jej zaletami jest mechanizm ucieczki (E) oraz ataki na dużą skalę. Łatwość farmienia i odpowiednio dobrane przedmioty wpływają na jej siłę, jednakże jej wytrzymałość na ataki wroga nie jest zbyt powalająca. Ponadto jej ult, celny strzał może być blokowany przez przeciwnika. Ma duże szanse na zwycięstwo w starciu z Urgotem, Lucianem, Kenchem i Braumem. Walka u boku Aatroxa, Siona, Kayla, a nawet Zileana może przynieść wymierne efekty. Nie powinna się, zaś zbliżać do Varusa, Branda, Jhina i Jhinx, ponieważ może przypłacić to życiem. Co należy do jej umiejętności?

Twitch – strzelec (ADC)

Twitch – strzelec (ADC)

To szczur niosący zarazę na tyle groźną, że w okamgnieniu może zabić wroga. Jako radioaktywny zabójca jest postrzegany jako bardzo niebezpieczny. Przemyka się szczelinami, krętymi zaułkami, aby dotrzeć do celu i go unicestwić. Kto sobie z nim poradzi? Swoich sił spróbować może Sona, Taric, Miss Fortune, Janna, czy też Sion. Unikać go powinni: Lucian, Corki, Tahm Kench, Alistar oraz Morgana.Z kim zaś powinien połączyć siły? Zdecydowanie Galio, Jax, Malzahar, Rumble, a także Vel’Koz. Twitch dobierany jest często do takich postaci jak: Janna, Ahri, czy Lee Sin. Jakimi skillami może się poszczycić?

Varus – strzelec (ADC)

Varus

To mag, dla którego ważny jest Bóg oraz jego odkupienie. Jest gotów w imię własnych wierzeń poświęcić życie swoje, a także swojego przeciwnika. Z kim może się mierzyć? Na pewno z Lucianem, Braumem, Annie, Kalistą, czy Brandem. Kogo powinien unikać? Zdecydowanie Jinx, Blitzcranka, Dravena, bądź też Twitcha. Z jakim bohaterem będzie uzupełniał się na polu walki?  Myślę, że w tej roli sprawdzi się Pantheon, Jax, Diana, ale również Akali. Jakimi umiejętnościami może się szczycić?

Corki – strzelec (ADC)

Corki – strzelec (ADC)

To heroiczny wąsacz, który kocha wszystko, co wybucha i potrafi się tym posługiwać. Zadaje obrażenia z góry ze swojego superlota, starając się być w tym, co robi, jak najbardziej precyzyjnym. Z uporem maniaka próbuje przedostać się na linię przeciwnika, a działa zazwyczaj na midzie.

Miss Fortune – strzelec (ADC)

Miss Fortune

To typowa łowczyni nagród, która nie da się tak szybko unicestwić i nie spocznie, dopóki nie zgładzi swojego przeciwnika. Sprawdza się w duecie z Galio, Swainem bądź Karthusem. Jest słaba w starciu z Sionem, Twitchem, Blitzcrankiem, czy Janną. Mocna jest przeciwko: Morganie, Kaliście, Lucianowi, Annie.