Caitlyn – strzelec (ADC)

To nieustraszona Pani Szeryf, która nie ugnie się przed niczym. Jej autoatak może wywołać poważne szkody, tak jak silne Q (Rozjemca z Piltover). Jej zaletami jest mechanizm ucieczki (E) oraz ataki na dużą skalę. Łatwość farmienia i odpowiednio dobrane przedmioty wpływają na jej siłę, jednakże jej wytrzymałość na ataki wroga nie jest zbyt powalająca. Ponadto jej ult, celny strzał może być blokowany przez przeciwnika. Ma duże szanse na zwycięstwo w starciu z Urgotem, Lucianem, Kenchem i Braumem. Walka u boku Aatroxa, Siona, Kayla, a nawet Zileana może przynieść wymierne efekty. Nie powinna się, zaś zbliżać do Varusa, Branda, Jhina i Jhinx, ponieważ może przypłacić to życiem. Co należy do jej umiejętności?

Atak podstawowy, tzw. w głowę, ma duże możliwości zadawania obrażeń. Przede wszystkim daje premię do prędkości ataku. Zadaje dodatkowe obrażenia wrogim jednostkom i minionom. Ataki rosną na sile, gdy któryś z wrogów zostanie złapany w pułapkę Yordla.

  • Rozjemca z Piltover (Q) – postać wypuszcza ostry strzał, który przeszywa na wskroś przeciwników, zadając im straty fizyczne;
  • Pułapka na Yordla (W) – ta umiejętność to zasadzka, która ma za zadanie ukazać i zatrzymać ukrytego wroga na niecałe 2 sekundy;
  • Wystrzel sieć (E) – bohaterka wyrzuca w stronę przeciwnika sieć, która powinna go spowolnić;
  • Strzał w dziesiątkę (R) – Caitlyn próbuje oddać celny strzał. Jej broń ma duży zasięg. Niestety cel może zostać przysłonięty przez innego bohatera.

Runy, które mogą pomóc w wygranej to: Esencja Prędkości Ataku i Większy Glif Obrażeń od Ataku.

Przedmioty, w które warto zainwestować to: Ostrze Nieskończoności, Ognista Armata oraz Huragan Runaan.

Jeśli chodzi o specjalizacje to warto wybrać: furię, wampiryzm, zgniatające uderzenia, żądza krwi watażki, a także dzikość, tajną skrytkę i niebezpieczną grę.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież