Co nowego w Microsoft Windows Phone 8.1?

Kilka dni temu swoją oficjalną premierę miał system operacyjny Microsoft Windows Phone 8.1. W związku z tym dokonaliśmy aktualizacji na smartfonie z systemem Windows Phone 8 i przyjrzeliśmy się, co zmieniło się na lepsze, a co na gorsze. Powiemy miedzy innymi o Cortanie, nowym wyglądzie ekranu startowego oraz pulpitu. Wspomnimy także o nowym sposobie pisania, czujniku WiFi i czujniku danych. Zachęcamy do dalszej części artykułu.

Co nowego pojawiło się w Microsoft Windows 8.1?

Premiera nowego systemu operacyjnego Microsoft Windows 8.1 już za nami. Wydawać by się mogło, że wizerunku Windows 8 nie da się już poprawić i wydawanie poprawki jest niepotrzebne. Jednak wbrew pozorom zmian w systemie Windows 8.1 jest sporo. Na początek dodamy jeszcze, że to co zobaczymy po aktualizacji powinno wyglądać od samego początku zaraz po premierze Microsoft Windows 8. W artykule przedstawimy najciekawsze i najbardziej zauważalne zmiany jakie zostały wprowadzone przez giganta z Redmond.

Przydatne skróty klawiszowe dostępne w Microsoft Windows 8

Wraz z pojawieniem się na rynku nowego systemu z Microsoftu – Windows 8 pojawiły się też nowe skróty klawiszowe, które mogą przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. W związku z tym, że popularność Windows 8 powoli wzrasta postanowiliśmy przybliżyć Wam co możemy zrobić w systemie bez użycia myszki, a przy zastosowaniu klawiatury. Zachęcamy do lektury.

Microsoft Word 2013 - pierwsze wrażenia

Microsoft Word 2013 to najnowsza wersja popularnego już programu do edycji tekstu. W najnowszej odsłonie Microsoft Word 2013 pojawiło się kilka udoskonaleń zarówno w samym interfejsie jak również w wygodzie używania programu. Takie nowości jak tryb czytania czy też wznawianie czytania to tylko kilka nowości przyśpieszających i ułatwiających codzienne korzystanie z Microsoft Word 2013. W dalszej części artykułu opiszemy po krótce pozostałe nowości. Zapraszamy do lektury.

Pierwsze wrażenia z Windows 8 Pro

Niedawno miała miejsce premiera nowego systemu operacyjnego MIcrosoft Windows 8. W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć trochę szczegółów nowego oprogramowania. W niniejszym artykule opiszemy pierwsze wrażenia z korzystania z Windows 8 Pro. W trakcie kilku dni korzystania z nowego systemu pojawiło się kilka problemów, ale też przydatnych rozwiązań. Jakie to problemy i dobre rozwiązania przeczytasz w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Co nowego w Mac OS X Mountain Lion 10.8?

Najnowsza wersja systemu operacyjnego firmy z logiem nadgryzionego jabłka dostępna jest już od ponad miesiąca. W związku z tym postanowiliśmy się przyjrzeć, co nowego pojawiło się w Mac OS X Mountain Lion 10.8 od poprzedniej wersji. Odpowiemy również na pytanie czy warto było wydać te 69 złotych na aktualizację? Zapraszamy do lektury artykułu.

Komunikatory internetowe na system operacyjny Mac OS X

Komunikatory internetowe to nieodłączny element życia w internecie. Bez nich komunikacja była by zdecydowanie utrudniona. Zarówno życie zawodowe jak i osobiste zakończyło się sukcesem dzięki tym niewielkim aplikacjom. Komunikatory internetowe kojarzą nam się głównie z systemem operacyjnym Windows. Jednak w sieci można pobrać także komunikatory internetowe na system operacyjny Mac OS X i inne systemy. W niniejszym artykule skupimy się na najpopularniejszych komunikatorach dostępnych na Mac OS X.

Pierwsze wrażenia z użytkowania Windows 8

W sieci od kilku dni na stronie producenta dostępny jest najnowszy system operacyjny Windows 8. Oczywiście udostępniona wersja to tzw. Consumer Preview – czyli wersja systemu przeznaczona dla zwykłych użytkowników do przetestowania nowych rozwiązań. W niniejszym krótkim artykule postaramy się opisać, co naszym zdaniem przypadnie do gustu większości użytkowników, a co nie. Dodamy, że rewelacji nie ma. Dlaczego? Tego dowiecie się już w treści artykułu.

Wersje systemu Windows Server 2008

Windows Server 2008 podobnie jak dystrybucje oferowane dla zwykłych użytkowników komputerów również zostały podzielone na wersje. W artykule zostaną opisane wszystkie dostępne dystrybucje serwerowej wersji systemu z Microsoftu. Ponadto wspomnimy również o miejscu ich zastosowania. Zapraszamy do lektury.

Microsoft Outlook w Office 2011 dla systemu Mac OS X

Microsoft Outlook w Office 2011 dla systemu Mac OS X jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które od wielu, wielu lat używały Windowsa. Oprogramowanie z Microsoftu powinno też przypaść do gustu użytkownikom domyślnej aplikacji Mac OS X - Mail. Rozwiązania proponowane przez Microsoft w kwestii interfejsu i funkcjonalności programu pocztowego przyjęły się wśród użytkowników Windowsa to dlaczego nie zastosować ich w Mac OS X? W artykule opiszemy interfejs aplikacji oraz najważniejsze funkcje.

Office 2011 dla systemu Mac OS X

Pakiet biurowy Office 2011 dla systemów Mac OS X jest nowością. Wcześniej systemy z logiem nadgryzionego jabłka mogły jedynie korzystać z rozwiązań innych firm. W artykule przedstawimy ogólny zarys oprogramowania oraz przedstawimy kilka ciekawych zrzutów. Zapraszamy do lektury artykułu.