Co nowego w Microsoft Windows Phone 8.1?

Kilka dni temu swoją oficjalną premierę miał system operacyjny Microsoft Windows Phone 8.1. W związku z tym dokonaliśmy aktualizacji na smartfonie z systemem Windows Phone 8 i przyjrzeliśmy się, co zmieniło się na lepsze, a co na gorsze. Powiemy miedzy innymi o Cortanie, nowym wyglądzie ekranu startowego oraz pulpitu. Wspomnimy także o nowym sposobie pisania, czujniku WiFi i czujniku danych. Zachęcamy do dalszej części artykułu.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Co nowego pojawiło się w Microsoft Windows 8.1?

Premiera nowego systemu operacyjnego Microsoft Windows 8.1 już za nami. Wydawać by się mogło, że wizerunku Windows 8 nie da się już poprawić i wydawanie poprawki jest niepotrzebne. Jednak wbrew pozorom zmian w systemie Windows 8.1 jest sporo. Na początek dodamy jeszcze, że to co zobaczymy po aktualizacji powinno wyglądać od samego początku zaraz po premierze Microsoft Windows 8. W artykule przedstawimy najciekawsze i najbardziej zauważalne zmiany jakie zostały wprowadzone przez giganta z Redmond.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Przydatne skróty klawiszowe dostępne w Microsoft Windows 8

Wraz z pojawieniem się na rynku nowego systemu z Microsoftu – Windows 8 pojawiły się też nowe skróty klawiszowe, które mogą przydać się w najmniej oczekiwanym momencie. W związku z tym, że popularność Windows 8 powoli wzrasta postanowiliśmy przybliżyć Wam co możemy zrobić w systemie bez użycia myszki, a przy zastosowaniu klawiatury. Zachęcamy do lektury.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Microsoft Word 2013 - pierwsze wrażenia

Microsoft Word 2013 to najnowsza wersja popularnego już programu do edycji tekstu. W najnowszej odsłonie Microsoft Word 2013 pojawiło się kilka udoskonaleń zarówno w samym interfejsie jak również w wygodzie używania programu. Takie nowości jak tryb czytania czy też wznawianie czytania to tylko kilka nowości przyśpieszających i ułatwiających codzienne korzystanie z Microsoft Word 2013. W dalszej części artykułu opiszemy po krótce pozostałe nowości. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Pierwsze wrażenia z Windows 8 Pro

Niedawno miała miejsce premiera nowego systemu operacyjnego MIcrosoft Windows 8. W związku z tym postanowiliśmy przybliżyć trochę szczegółów nowego oprogramowania. W niniejszym artykule opiszemy pierwsze wrażenia z korzystania z Windows 8 Pro. W trakcie kilku dni korzystania z nowego systemu pojawiło się kilka problemów, ale też przydatnych rozwiązań. Jakie to problemy i dobre rozwiązania przeczytasz w dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Co nowego w Mac OS X Mountain Lion 10.8?

Najnowsza wersja systemu operacyjnego firmy z logiem nadgryzionego jabłka dostępna jest już od ponad miesiąca. W związku z tym postanowiliśmy się przyjrzeć, co nowego pojawiło się w Mac OS X Mountain Lion 10.8 od poprzedniej wersji. Odpowiemy również na pytanie czy warto było wydać te 69 złotych na aktualizację? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Komunikatory internetowe na system operacyjny Mac OS X

Komunikatory internetowe to nieodłączny element życia w internecie. Bez nich komunikacja była by zdecydowanie utrudniona. Zarówno życie zawodowe jak i osobiste zakończyło się sukcesem dzięki tym niewielkim aplikacjom. Komunikatory internetowe kojarzą nam się głównie z systemem operacyjnym Windows. Jednak w sieci można pobrać także komunikatory internetowe na system operacyjny Mac OS X i inne systemy. W niniejszym artykule skupimy się na najpopularniejszych komunikatorach dostępnych na Mac OS X.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Pierwsze wrażenia z użytkowania Windows 8

W sieci od kilku dni na stronie producenta dostępny jest najnowszy system operacyjny Windows 8. Oczywiście udostępniona wersja to tzw. Consumer Preview – czyli wersja systemu przeznaczona dla zwykłych użytkowników do przetestowania nowych rozwiązań. W niniejszym krótkim artykule postaramy się opisać, co naszym zdaniem przypadnie do gustu większości użytkowników, a co nie. Dodamy, że rewelacji nie ma. Dlaczego? Tego dowiecie się już w treści artykułu.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Wersje systemu Windows Server 2008

Windows Server 2008 podobnie jak dystrybucje oferowane dla zwykłych użytkowników komputerów również zostały podzielone na wersje. W artykule zostaną opisane wszystkie dostępne dystrybucje serwerowej wersji systemu z Microsoftu. Ponadto wspomnimy również o miejscu ich zastosowania. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Microsoft Outlook w Office 2011 dla systemu Mac OS X

Microsoft Outlook w Office 2011 dla systemu Mac OS X jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które od wielu, wielu lat używały Windowsa. Oprogramowanie z Microsoftu powinno też przypaść do gustu użytkownikom domyślnej aplikacji Mac OS X - Mail. Rozwiązania proponowane przez Microsoft w kwestii interfejsu i funkcjonalności programu pocztowego przyjęły się wśród użytkowników Windowsa to dlaczego nie zastosować ich w Mac OS X? W artykule opiszemy interfejs aplikacji oraz najważniejsze funkcje.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)

Office 2011 dla systemu Mac OS X

Pakiet biurowy Office 2011 dla systemów Mac OS X jest nowością. Wcześniej systemy z logiem nadgryzionego jabłka mogły jedynie korzystać z rozwiązań innych firm. W artykule przedstawimy ogólny zarys oprogramowania oraz przedstawimy kilka ciekawych zrzutów. Zapraszamy do lektury artykułu.

Czytaj więcej...

Write comment (0 Comments)