Instalacja systemu operacyjnego Microsoft Windows 10 z nośnika DVD - część druga

Spis treści

Instalacja systemu operacyjnego Microsoft Windows 10 z nośnika DVD to stosunkowo prosta czynność. W niniejszej poradzie opiszemy krok po kroku w jaki sposób to zrobić. Pod każdym z kroków, jeśli będzie to konieczne, umieścimy zrzut ekranu natomiast na samym końcu porady znajdziecie materiał wideo, który przeprowadzi Was przez wszystkie kroki. Zachęcamy do dalszej lektury.

Instalacja systemu operacyjnego Microsoft Windows 10 z nośnika DVD - obraz ISO

W celu pobrania obrazu instalacyjnego Windows 10 należy udać się na stronę spod tego linka -> https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10. Na wyświetlonej stronie znajduje się przycisk z tekstem -> zaktualizuj teraz. Klikamy na niego i pobieramy narzędzie przeznaczone do pobrania obrazu iso.

Narzędzie po uruchomieniu prezentuje się tak jak na poniższym zrzucie ekranu.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu mamy do wyboru dwie opcje. W przypadku, kiedy mam już zainstalowany system operacyjny mamy możliwość wykonania aktualizacji systemu do Windows 10. W naszym poradniku wybieramy opcję drugą, czyli tworzymy nośnik z systemem do instalacji.

Klikamy dalej i instalator przenosi nas do kolejnego okna. W tym oknie wybieramy język, wersję systemu Windows 10 oraz architekturę. W naszym przypadku wybieramy 64-bitową wersję. Klikamy dalej.

Należy pamiętać, że wersja 64-bitowa powinna być zainstalowana, jeśli dysponujemy większą ilością pamięci RAM niż 4 GB. W przypadku, kiedy wybierzemy wersję 32-bitową system będzie wykrywał maksymalnie 4 GB pamięci RAM.

Kolejne okno instalatora Windows 10 zapyta nas o nośnik, na którym będziemy chcieli zapisać system. W naszym przypadku wybieramy plik ISO i klikamy dalej.

Po kliknięciu przycisku dalej wyświetlone zostanie okno dialogowe, w którym mamy wskazać, gdzie obraz systemu Windows 10 ma zostać zapisany.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież