Smartfon TP-Link Neffos X1 Lite – recenzja

Dzięki uprzejmości firmy TP-Link na nasze biurko trafił kolejny smartfon z serii Neffos. Producent oznaczył go symbolem X1 Lite. W niniejszej krótkiej recenzji postaram się opisać, jakie wady i zalety posiada otrzymany smartfon. Nie zabraknie również paru aspektów technicznych oraz indywidualnych odczuć w trakcie kilkutygodniowego korzystania z TP-Link Neffos X1 Lite.

Smartfon TP-Link Neffos X1 Lite – pierwsza wrażenia

Smartfon dotarł do mnie w białym kartoniku. Wewnątrz znalazłem X1 Lite, ładowarkę oraz kluczyk umożliwiający wysuniecie saneczek do zamontowania karty SIM. Po wyjęciu smartfonu przyszedł czas na uruchomienie. Szybki montaż karty SIM, który przebiegł bez problemu, a następnie uruchomienie telefonu. Na przednim panelu znajduje się wyświetlacz bez żadnych fizycznych przycisków. Lewa krawędź X1 Lite posiada miejsce do montażu karty SIM i karty pamięci. Prawa krawędź została wyposażona w fizyczny przycisk odblokowania smartfona oraz przycisk do regulacji głośności.

Dolna krawędź Neffos X1 Lite to miejsce z głośnikami oraz wejściem USB do ładowania. Górna krawędź została wyposażona w gniazdo słuchawkowe. Na sam koniec pozostał tył smartfona. Na tylnej części znajduje się aparat wraz z lampą błyskową. Tuż pod nią znajduje się czytnik linii papilarnych, który działa rewelacyjnie.

Po krótkim opisie X1 Lite mogę dodać, że używanie smartfona to czysta przyjemność w ogólnym zarysie. Oczywiście w trakcie korzystania z urządzenia pojawiło się kilka problemów, ale o tym dalej.

Smartfon TP-Link Neffos X1 Lite – co na tak, co na nie?

Przyszedł czas, aby napisać, co w trawie piszczy. Niestety jedną z największych wad tego telefonu jest wystający wyświetlacz. Wyświetlacz wystaje poza płaszczyznę obudowy, a to z kolei wpływa na rysowanie się szkła chroniącego ekran. Krawędzie wokół bardzo szybko się rysują. Zaznaczam, że egzemplarz X1 Lite był testowany około miesiąca czasu. W tym okresie, zarówno na lewej, jak i prawej krawędzi pojawiły się niewielkie zarysowania. Smartfon był używany zwyczajnie, nie narażałem go na ekstremalne warunki.

Niewątpliwe zaletą X1 Lite jest wyświetlacz. Producent zdecydował się na montowanie wyświetlacza IPS, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1280x720 pikseli. Oczywiście nie jest to wynik oszałamiający, ale ma to znaczący wpływ na działanie baterii. Wyświetlany obraz jest widoczny, nawet w bardzo jasnych pomieszczeniach, czy też przy słonecznym dniu. Ekran reaguje na dotyk bez widocznych opóźnień.

TP-Link Neffos X1 Lite jest zarządzany przez system operacyjny Google Android 7.0. W momencie pisania recenzji najnowsza wersja systemu była jeszcze niedostępna. Praca z systemem przebiegała bardzo płynnie i bezproblemowo, mimo iż smartfon posiada 2 GB pamięci RAM. Przeglądanie materiałów wideo, słuchanie muzyki (dla mnie trochę za cicho), odbieranie połączeń i pisanie wiadomości SMS, czy tych z Facebooka nie powodowały zacięć systemu. W kwestii wykonywanych zdjęć również nie mam zastrzeżeń. Jedyne o co mogę się przyczepić to wykonywanie zdjęć w bardzo ciemnych pomieszczeniach, ale sądzę, że to bolączka nie tylko tego telefonu.

Smartfon TP-Link Neffos X1 Lite – czy warto kupić?

Smartfon jest zaliczany do średniej półki cenowej i tak też się sprawdza. Pomimo kilku wad TP-Link Neffos X1 Lite to bardzo dobra propozycja dla osób, które nie dysponują dużym budżetem, a chcą posiadać nowoczesny smartfon. Z czystym sumieniem mogę polecić X1 Lite. W momencie pisania recenzji smartfon kosztował około 500 złotych.

Smartfon TP-Link Neffos X1 Lite – podsumowanie

Podsumowując mogę powiedzieć w kilku zdaniach, że TP-Link Neffos X1 Lite to smartfon posiadający dużą przewagę nad rozwiązaniami innych firm, nawet tych znanych. Rozwiązania techniczne i nowoczesne wzornictwo z pewnością pozwoli zdobyć niejednego klienta.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież