Recenzja smartfona TP-Link NEFFOS Y5

Do naszych redakcyjnych kątów trafił smartfon firmy TP-Link. Producent oznaczył go symbolem NEFFOS Y5. TP-Link NEFFOS Y5 jest zaliczany do średniaków i jest w zasięgu, praktycznie każdego portfela. Firma TP-Link jest znana bardziej z produkcji sprzętu sieciowego aniżeli z produkcji smartfonów. Z tego tytułu bardzo chętnie przyjrzymy się rozwiązaniom proponowanym przez TP-Linka. Zachęcamy do dalszej lektury, w której znajdą się zarówno wady, jak i zalety NEFFOS Y5.

Smartfon TP-Link NEFFOS Y5 - wygląd

TP-Link NEFFOS Y5 został w całości wykonany z plastiku. Otrzymany egzemplarz został wyposażony w białą obudowę. Na przednim panelu nie znajdziemy żadnych fizycznych klawiszy. W zamian TP-Link zastosował dotykowe sensory powrotu, pulpitu i listy uruchomionych aplikacji. Jak można się było spodziewać sensory znajdują się pod wyświetlaczem.

 

Górna krawędź TP-Link NEFFOS Y5 posiada jedynie złącze słuchawkowe. Na prawej krawędzi znajdują się fizyczne klawisze regulacji głośności oraz klawisz wybudzający z trybu czuwania.

Na lewej krawędzi jest pusto, natomiast na dolnej znajduje się złącze USB oraz mikrofon. Nad wyświetlaczem znajduje się aparat i głośnik.

Smartfon TP-Link NEFFOS Y5 - codzienność

Specyfikacja techniczna NEFFOS Y5 jasno wskazuje, że jest to średnia półka. Świadczy o tym, chociażby 5-calowy ekran wyświetlający obraz w jakości 1280x720 pikseli. W codziennym używaniu w zupełności wystarczy. Smartfon był używany z takimi aplikacjami, jak: Facebook, Endomondo, Messenger, czy też poczta Gmail.

Sercem TP-Link NEFFOS Y5 jest procesor Qualcomm MSM8909AA Cortex-A7 z zegarem 1,3 GHz. W trakcie prawie dwumiesięcznej eksploatacji pojawiły się drobne przycięcia używanych programów, które nie powodowały zbyt dużego spadku wydajności systemu.

W kwestii zdjęć NEFFOS y5 radzi sobie przyzwoicie. Główny aparat wykonuje zdjęcia z maksymalną rozdzielczością 8 Mpix, natomiast selfie wykonamy z maksymalną rozdzielczością 2 Mpix. Aparat radzi sobie nawet w ciemniejszych scenach, dzięki lampie błyskowej.

Ważną kwestią w każdym smartfonie jest zasilanie. W TP-Link NEFFOS Y5 za zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 2130 mAh. W rzeczywistości akumulator pozwala na 1,5 dnia pracy przy standardowym używaniu, czyli odpisywanie na wiadomości, dzwonienie, odbieranie poczty i słuchanie muzyki. W przypadku przeglądania materiałów wideo smartfon wytrzymuje poniżej jednego dnia.

TP-Link NEFFOS Y5 posiada również wady. Jedną z nich jest obudowa, która trzeszczy w dłoni. Kolejną są kąty widzenia, które mogły by być nieco lepsze. W pełnym słońcu trzeba bardzo skupić wzrok, aby zobaczyć, co dzieje się na wyświetlaczu Y5. Należy jednak pamiętać, że jest to smartfon kosztujący około 300 złotych, więc pisząc na początku "średnia półka" nieco przesadziliśmy w przypadku ceny.

W kwestii czułości wyświetlacza na dotyk nie mamy uwag. Panel reaguje w odpowiednim czasie. Problemy nie wystąpiły także przy dodatkowych klawiszach pod wyświetlaczem. Jedną z rzeczy, do których możemy się przyczepić to zawieszanie się smartfona przy połączeniu przychodzącym. Najzwyczajniej w świecie nie można było odebrać połączenia, mimo iż telefon cały czas dzwonił. Takie zjawisko występowało bardzo rzadko, ale klika razy w trakcie dwóch miesięcy się zdarzyło. Należy również zwrócić uwagę na szybę, która chroni wyświetlacz przed uszkodzeniem. Na naszym egzemplarzu pojawiły się drobne ryski, mimo ostrożnego używania.

Smartfon TP-Link NEFFOS Y5 - czy warto kupić?

            Z czystym sumieniem możemy polecić smartfon TP-Link NEFFOS Y5 dla osób, które nie oczekują parametrów z najwyższej półki, a ceny z najniższej. Rozwiązanie proponowane przez TP-Linka sprawdzi się bardzo dobrze. W naszej ocenie Y5 to smartfon, który wypada zdecydowanie najlepiej, mając na uwadze propozycje konkurencji w tym segmencie.

Smartfon TP-Link NEFFOS Y5 - podsumowanie

            TP-Link NEFFOS Y5 zrobił na nas bardzo dobre wrażenie od początku do końca naszego prawie dwumiesięcznego testowania. Zaproponowana specyfikacja techniczna radzi sobie dobrze, a cena w stosunku do możliwości jest rewelacyjna.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież