Telefon HAMMER 4+ - klasyczny, wydajny i wytrzymały?

Telefon HAMMER 4+ to kolejne urządzenie tego producenta, które trafiło do naszej redakcji. Wspomniany model to klasyczne rozwiązanie. Docenią to z pewnością osoby pracujące fizycznie, gdzie liczy się wytrzymałość telefonu, ale również łatwość obsługi. W naszej krótkiej recenzji wskażemy na wady i zalety jakie pojawiły się w trakcie kilkutygodniowego korzystania z HAMMERA 4+.

Telefon HAMMER 4+ - wygląd

Na nasze biurko trafił telefon wykonany z czarnego, matowego plastiku. Na przednim panelu znajdziemy wyświetlacz oraz klasyczną klawiaturę.

Z kolei na tylnej klapie znajduje się klapka. Po jej zdjęciu mamy możliwość zamontowania baterii, karty SIM oraz karty pamięci. Klapka jest przytwierdzona do konstrukcji telefonu za pomocą czterech śrubek. Na tyle znajduje się aparat oraz głośnik.

Lewa krawędź HAMMERA 4+ została wyposażona w przycisku regulacji głośności oraz metalową wstawkę chroniącą całość przed uszkodzeniem.

Prawa krawędź telefonu HAMMER 4+ również posiada metalową wstawkę oraz przycisk uruchamiający latarkę.

Górna krawędź została wyposażona w wyjście na słuchawki natomiast dolna w port USB umożliwiający ładowanie telefonu.

 

Telefon HAMMER 4+ - codzienne używanie

Wśród zastosowanych rozwiązań w HAMMER 4+ znajdziemy wyświetlacz o rozmiarze 2,8-cala, który na co dzień jest wystarczająco duży. Wielkość wyświetlanego tekstu sprawdzi się nawet u osób słabiej widzących. Rozdzielczość wyświetlanego obrazu wynosi 240x320 pikseli.

W codziennym używaniu smartfon sprawdza się bardzo dobrze. Jego wymiary są odpowiednie nawet dla osób o dużych dłoniach. Klawisze posiadają idealną wielkość i nawet wciskanie ich w warunkach roboczych nie stanowi problemu.

Producent informuje, że telefon jest odporny na wodę i pył, co jest potwierdzone certyfikatem IP68. Tradycyjnie już wrzuciliśmy HAMMERA 4+ do wody i zostawiliśmy go na około 15 minut. Nasz egzemplarz przetrzymał próbę. Producent chwali się również normą IK. Sprawdziliśmy czy telefon faktycznie jest odporny na upadki z wysokości około 80 do 100 cm. Tak jak w poprzednim teście telefon przeszedł próbę i wytrzymał upadek. Należy jednak brać pod uwagę, że wszystko zależy od podłoża na jakie upadnie. W naszym przypadku był to beton.

Telefon HAMMER 4+ dysponuje także łączność 3G. Po zamontowaniu karty w telefonie łączność była możliwa praktycznie od razu. W trakcie korzystania z telefonu nie mieliśmy z nią problemu. Ponadto HAMMER 4+ dysponuje technologię HotSpot, która pozwoli udostępniać dostęp do globalnej sieci innym urządzeniem. Niewątpliwą zaletą telefonu jest obsługa dwóch kart SIM. Takie rozwiązanie przydaje się w przypadku posiadania telefonu prywatnego i służbowego.

Rzecz jasna każdy produkt ma jakieś wady. Naszym zdaniem sporą wadą telefonu są głośne klawisze, które w warunkach domowych, a szczególnie wieczorową porą mogą nieco przeszkadzać. Na minus jest również jakość wykonywanych zdjęć. Przypominają jakość te znane z początku XXI wieku. HAMMER 4+, jako że ma dostęp do Internetu dysponuje preinstalowaną aplikacją do przeglądania Facebooka. Niestety mimo szczerych chęci na naszym egzemplarzu aplikacja nie włączyła się ani razu.

Telefon HAMMER 4+ - podsumowanie

W oficjalnym sklepie producenta HAMMER 4+ został wyceniony na 299 złotych. Cena w stosunku do jakości jak najbardziej odpowiednia. Jednak osoby, które oczekują wydajności i działania na poziomie dzisiejszych smartfonów będą musiały spojrzeć w stronę innego modelu. Jeśli zależy Wam na uzyskaniu kontaktu, odebraniu krótkiego e-maila czy też napisaniu smsa lub mmsa to HAMMER 4+ będzie idealnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież