Acer Liquid E2 to smartfon zaprojektowany przede wszystkim dla osób, które stawiają na funkcjonalność, a na drugim miejscu plasuje się dopiero wygląd urządzenia. Acer Liquid E2 to w rzeczywistości smartfon dobrze leżący w ręku, spełniający wszystkie niezbędne wymagania potrzebne w na co dzień jak i w zastosowaniu biznesowym. W urządzeniu znajdziemy sporo zalet, ale Liquid E2 nie jest wolny od wad. Reszty dowiecie się przechodząc do dalszej części recenzji.
Acer Liquid E2 – wygląd
Acer Liquid E2 ciężko zaliczyć do najpiękniejszych i z pewnością producentowi nie o to chodziło. Na przedniej części smartfona znajdziemy 4,5 calowy wyświetlacz z pół milimetrową ramką wokół. W górnej części znajduje się głośnik, kamera oraz logo producenta natomiast dolna część została zaopatrzona w trzy przyciski dotykowe.
Tylna część Liquid E2 została wykonana z gumowanego plastiku zapewniającego stabilność w trakcie użytkowania. Na górze i dole tylnej klapy znajdziemy głośniki natomiast na środkowej części logo, a nieco powyżej aparat oraz lampę błyskową.
Boczne krawędzie smartfona zostały wykonane z ciemnego, świecącego plastiku. Ponadto Acer Liquid E2 posiada zaokrąglone rogi, co pozwala na sprawne wyciąganie i wkładanie telefonu do pokrowca czy też kieszeni. Wejście słuchawkowe znajduje się na górnej krawędzi natomiast złącza służące do ładownia i transferów danych znajduje się na dolnej krawędzi z prawej strony.
Jeśli chodzi o grubość telefonu to wynosi ona 9,9 milimetra i z pewnością docenią to osoby o nieco większych dłoniach. Te dwie cechy czyli gumowana tylna klapa i grubość zapewniają bardzo dobrą ergonomię.
Acer Liquid E2 – parametry techniczne
Tak jak wspominaliśmy na początku Acer Liquid E2 posiada 4,5 calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 960x540 pikseli. Najniższa jasność ekranu to około 50 lumentów natomiast najwyższa to około 450 lumenów. Producent zastosował w nim technologię IPS, dzięki której z każdej strony, patrząc nawet pod ostrym kątem, barwy nie ulegają odkształceniu. Oczywiście przy koncie sięgającym 170 stopni zaczyna odbijać się światło od samego szkła. Kolejną kwestią jest dobre działanie czujnika oświetlenia zewnętrznego. Będąc nawet największym słońcu to co jest wyświetlane na ekranie jest czytelne. Dzięki czujnikowi ekran ciemnieje w miejscach zaciemnionych, a w miejscach jasnych zaczyna jaśnieć. Telefon pod tym względem działa bez zarzutu.
Jedną z największych zalet Liquid E2 jest możliwość uruchomienia dwóch kart SIM. Z pozoru może się wydawać, że Dual SIM nie jest potrzebny, ale ile osób korzysta na co dzień z dwóch telefonów? Dzięki E2 wystarczy jeden. Obydwie karty umieszczamy obok siebie. Całość jest podpisana. Obok kart SIM można umieścić kartę microSD o pojemności do 32 GB.
Sercem Acer Liquid E2 jest czterordzeniowy procesor MediaTek MT6589 z zegarem 1.2 GHz. W rzeczywistości telefon potrafi się czasami przyciąć, ale w przeważającej części czasu działa bardzo dobrze. Zacięcie zdarza się głównie w momencie odblokowywania telefonu i przechodzenia do menu z aplikacjami.
Warto także zwrócić uwagę na fakt, że w Liquid E2 znajdziemy praktycznie czysty system Google Android w wersji 4.2.2. Jeśli chodzi o czas pracy to telefon wypada mniej więcej tak samo jak telefony z tej samej półki cenowej. Producent wyposażył urządzenie w akumulator o pojemności 2000 mAh, co pozwala na około 10 do 12 godzin rozmów. Czas pracy z wykorzystaniem multimediów to około 6 godzin.
Na koniec pozostał nam jeszcze aparat, który jest często wyznacznikiem podczas zakupu telefonu. W Acer Liquid E2 znajdziemy aparat z matrycą 8 Mpix. Smartfon pozwala na wykonanie przyzwoitych zdjęć w dobrych warunkach oświetleniowych. W nieco ciemniejszych aparat wspomaga się lampą błyskową, ale i tak nie osiągniemy rezultatów jakie można osiągnąć przy użyciu zwykłego aparatu fotograficznego. Telefon wykonuje zdjęcie charakteryzujące się całkiem niezłym odwzorowaniem barw, a ponadto mamy możliwość nakręcenia filmu w rozdzielczości FULL HD.
Acer Liquid E2 – co nam przeszkadzało?
Tak jak napisaliśmy na wstępie, Acer Liquid E2 nie jest wolny od wad, a w szczególności od jednej, która dosyć znacząco wypływa na komfort używania. Mamy na myśli klawisz odblokowujący telefon. Znajduje się on na górnej krawędzi z prawej strony, co przy dosyć sporym wyświetlaczu (4,5 cala), powoduje problem z jego odblokowaniem. Osoby często podróżujące samochodem nie odblokują telefonu jedną ręką. Będą musiały zaryzykować i puścić na moment kierownicę (nie polecamy, korzystaj ze zestawów głośnomówiących). Próbując zablokować lub odblokować telefon jedną ręką wpadamy na pulpit lub regulujemy głośność.
W trakcie kilkutygodniowego korzystania z E2 nie napotkaliśmy na wady takiej skali jak powyższa.
Acer Liquid E2 – czy warto kupić?
Liquid E2 to smartfon sklasyfikowany na średnią półkę cenową tak jak Samsung Ace 2 czy też Samsung Galaxy S III mini. Porównując go do tych dwóch modeli możemy powiedzieć, że Acer Liquid E2 ma nad nimi przewagę w postaci obsługi dwóch kart SIM, solidnego wykonania oraz w postaci mniejszej popularności, co z pewnością jest zaletą dla wielu osób.
W chwili pisania recenzji Acer Liquid E2 kosztuje od 799 do 899 złotych w sieci.
Acer Liquid E2 – podsumowanie
Podsumowując smartfon zebrał w naszej redakcji sporo pozytywnych opinii i z naszej strony z czystym sumieniem możemy polecić go osobom, dla których liczy się funkcjonalność i jakość wykonania w niewielkiej cenie.