Czy unikalni użytkownicy to klucz do sukcesu?

Każdy kto zajmuje bądź zajmował się tworzeniem internetu spotkał się na pewno z określeniem unikalni użytkownicy. Im ich więcej tym lepiej. Jednak warto się zastanowić czy ilość unikalnych użytkowników przekłada się także na jakość. Pewnie zastanawiasz się o jakiej jakości tutaj mowa? więcej dowiesz się czytając akapit po akapicie.

Co to takiego unikalni użytkownicy?

Prowadząc serwis lub jakąkolwiek stronę internetową każdy z nas chce mieć jak największe grono odwiedzających. W związku z tym zakładamy różnego rodzaju statystyki, które mówią nam ilu ich było w danym dniu, tygodniu, miesiącu czy też roku. Dla uzyskania szerszej informacji na temat odwiedzających zostali oni podzieleni na dwie grupy: unikalnych użytkowników oraz użytkowników powracających. Unikalni użytkownicy to tacy, którzy odwiedzili naszą stronę pierwszy raz natomiast użytkownicy powracający to takie osoby, które zostały przyciągnięte jakością prowadzonego przez nas serwisu. 

To kto w końcu jest lepszy?

A co byś powiedział jakbyśmy odpowiedzieli, że dobre jest to i to? zadałbyś pewnie pytanie, ale dlaczego? Jeśli zdecydowaliśmy się na tworzenie kawałka internetu i chcemy zaciekawić nim część społeczeństwa to pierwszym krokiem ku temu jest uzyskanie jak największej ilości unikalnych użytkowników. Jednak nie można spocząć na laurach jeśli grono odwiedzających będzie już spore. Kluczem do sukcesu okazują się bowiem osoby, które powrócą do naszego serwisu. Świadczyło będzie to o dobrej jakości merytorycznej naszego kawałka internetu. Najlepiej gdyby serwis odwiedzało sto procent unikalnych użytkowników, ale to jest niemożliwe. Zawsze znajdą się osoby, które już nie wrócą na naszą stronę. Mimo to należy się starać przyciągnąć uwagę użytkownika. 

A co nam to wszystko da?

Każdy szanujący się obywatel naszego kraju i innych liczy na korzyści z własnej pracy. Jedni prowadzą strony internetowe, gdyż zwyczajnie to lubią natomiast inne chcą mieć z tego korzyści materialne. I w pewnym momencie pojawia się pytanie - mam stałych bywalców, ale co dalej? 

A dalej zaczynają się bardziej skomplikowane rzeczy. Zaczynamy zwracać uwagę na takie rzeczy jak pozycjonowanie, jakość pisanych artykułów oraz innych materiałów dostępnych na naszej stronie. Idąc dalej musimy zacząć obserwować jaki czas powracający użytkownicy spędzają na naszej stronie. Musimy również zadbać aby przybywało nam unikalnych użytkowników. Szczegóły zaczynają mieć coraz większe znaczenie. Praca nad serwisem zaczyna zabierać coraz więcej czasu. 

W tym momencie należy powiedzieć, że obserwowanie zachowań użytkowników na stronie to temat na nieco dłuższe wypracowanie. 

Im dłużej użytkownicy przebywają na naszej stronie świadczy to o tym, że jej zawartość jest bardzo interesująca. 

Podsumowanie

W tych kilku krótkich akapitach chcieliśmy zwrócić uwagę na kilka naszym zdaniem istotnych elementów, które występują w trakcie prowadzenia strony internetowej. Unikalność oraz wysoka jakość tej unikalności jest kluczem do sukcesu w obecnej dobie internetu. Odpowiadając na pytanie z tytułu należy powiedzieć, że unikalni użytkownicy to to pierwszy klucz do sukcesu. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież