Jak zainstalować aktualizację Windows 7?

Instalacja aktualizacji w systemie Windows 7 jest czynnością bardzo prostą. Producent systemu tak zaprojektował całą strukturę i metody aktualizacji Windows 7 aby nawet początkujący użytkownik komputera poradził sobie z ich wdrożeniem.

Jak rozpocząć aktualizację systemu Windows 7?

Proces aktualizacji systemu Windows 7 można rozpocząć na kilka sposobów. Jednym z nich jest automatyczne informowanie użytkownika o pojawiających się aktualizacjach. Taka opcja jest domyślnie uruchomiona w każdym systemie Windows 7. Zauważyć to można w momencie kiedy system pobiera aktualizacje w tzw. zasobniku systemowych w prawym dolnym rogu tak jak to widać no poniższym zrzucie: 

W takim przypadku wystarczy kliknąć na ikonę, która znajduje się na powyższym zrzucie (górny rząd pierwsza od lewej) i rozpocząć proces aktualizacji. 

Drugim sposobem nieco bardziej czytelnym jest rozpoczęcie aktualizacji Windows 7 w panelu sterowania. W celu aktualizacji należy kliknąć przycisk „start” i uruchomić panel sterowania. Następnie wybieramy funkcję Windows Update, która na poniższym zrzucie ekranu znajduje się w lewym dolnym rogu. 

Po kliknięciu we wskazaną funkcję ukaże się kolejne okno informujące nas o całym procesie aktualizacji Windows 7. Czasami może się zdarzyć, że nie będzie żadnych nowych aktualizacji do zainstalowania. W takim przypadku zamykamy okno i korzystamy z komputera. Jeśli jednak producent udostępnił aktualizację dla Windows 7 wyświetli się takie okno jak na poniższym zrzucie ekranu: 

Na powyższym zrzucie ekranu można zobaczyć, że aktualnie system proponuje zainstalowanie jednej aktualizacji. W celu wykonania aktualizacji klikamy na komunikat w środkowej ramce. Wyświetli się kolejne okno, w którym zaznaczamy „ptaszkiem”, co ma zostać zainstalowane i klikamy ok. 

Poniżej zamieszczamy krótki film przedstawiający rozpoczęcie oraz przeprowadzenie procesu aktualizacji Windows 7. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież