Jak usunąć hasło logowania w systemie Microsoft Windows 8?

Usuwanie hasła logowania w systemie Microsoft Windows 8 może wydawać się nieco skomplikowane po przejrzeniu funkcji kont użytkowników. W niniejszej poradzie przedstawimy w jaki sposób szybko i bez zbędnego utrudniania sobie życie usunąć hasło logowania w systemie Microsoft Windows 8.

Jak usunąć hasło logowania w systemie Microsoft Windows 8?

W celu usunięcia hasła logowania należy wcisnąć jednocześnie dwa klawisze – klawisz z narysowaną flagą oraz klawisz z literką r. Po wciśnięciu tej kombinacji pojawi się nam okno takie jak poniżej. 

Następnie wpisujemy polecenie, które widać na powyższym zrzucie ekranu. Po zatwierdzeniu pojawi się nam kolejne okno, w którym odhaczamy ptaszka przy opcji: „aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło”. Kolejnym krokiem jest zatwierdzenie poprzez kliknięcie przycisku zastosuj.

Po kliknięciu zastosuj pojawi się okno, w którym musimy wpisać dotychczasowe hasło logowania do Windows 8. Po wpisaniu i zatwierdzeniu podczas kolejnego uruchamiania systemu operacyjnego użytkownik nie będzie już musiał wpisywać hasła.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież