Recenzja Logitech K310 Washable Keyboard

Logitech K310 Washable Keyboard to kolejna propozycja dla użytkowników bardziej wymagających. Logitech K310 to nie tylko zwykła klawiatura o niecodziennym wyglądzie, ale również urządzenie, które możemy umyć w łazienkowym zlewie. Wzięliśmy pod lupę Logitech K310 Washable Keyboard - wylaliśmy na nią herbatę następnie potraktowaliśmy ją gorącą kawą a na sam koniec umyliśmy ją wodą o temperaturze 45 stopni. Jeśli jesteście ciekawi efektu to zapraszamy do dalszej części artykułu.

Logitech K310 Washable Keyboard - wygląd

Klawiatura Logitech K310 Washable wyglądem wyróżnia się od całej masy tego typu urządzeń dostępnych na rynku. Producent zadbał o to aby „rzucała” się w oczy. Klawisze zostały wykonane z białego, matowego plastiku natomiast pozostała część z czarnego, matowego plastiku. Elementem, który również wyróżnia się w Logitech K310 Washable jest biały przewód zakończony wtyczką USB z zatyczką. 

Dodatkowo nad klawiaturą numeryczną znajdziemy trzy diody informujące o wciśniętym klawiszu CapsLock czy też NumLock. Dolna część urządzenia została wykonana z niebieskiego plastiku, który bardzo kontrastuje się z pozostałą częścią. Ponadto na dolnej części Logitech K310 znajdziemy rozkładane nóżki i pędzelek do usuwania zabrudzeń. O tym czy jest on przydatny dowiecie się w dalszej części artykułu. 

Jak widać na powyższych zdjęciach klawiatura prezentuje się całkiem przyzwoicie. Poniżej przedstawiamy jeszcze wygląd klawiszy z niewielkiej odległości. 

Logitech K310 Washable Keyboard - klawiatura w użyciu

Logitecha K310 używaliśmy przez cały tydzień. W trakcie używania przypadkowo wylała nam się kawa i herbata. Oczywiście tak jak producent zaleca wyczyściliśmy ją w wodzie z mydłem o temperaturze nie przekraczającej 50 stopni Celsjusza. Jednak za nim przejdziemy do efektów naszej pracy po zalaniu podzielimy się z Wami naszym spostrzeżeniami codziennego korzystania z Logitech K310 Washable Keyboard. 

Klawiatura w codziennym użytkowaniu nie wyróżnia się niczym szczególnym poza tym, że jej praca jest cicha i ma dostęp do wszystkich klawiszy czyli jest pełnowymiarowa. Na stronie producenta można przeczytać iż nadruki na klawiszach zostały wykonane za pomocą lasera. Dzięki temu nadruki są odporne na ścieranie podczas pisania jaki szczotkowania klawiszy pod wodą. 

Logitech K310 Washable Keyboard posiada także specjalne nóżki, które zapobiegają poślizgom na gładkich powierzchniach. Sprawdziliśmy i rzeczywiście na większości powierzchni klawiatura nie przesuwała się. Na koniec chcieliśmy wspomnieć o ułożeniu klawisza alt, który umiejscowiony jest w odpowiednim miejscu. W trakcie pisania nie nacisnęliśmy przypadkowo spacji i innych klawiszy. 

Przejdźmy teraz do warunków ekstremalnych dla większości klawiatur. Na pierwszy ogień przygotowaliśmy kawę, a zaraz po niej herbatę. Dla lepszego uwiarygodnienia wyników pozostawiliśmy klawiaturę na godzinę aż do wyschnięcia rozlanych płynów. Poniżej klawiatura po rozlaniu kawy rozpuszczalnej oraz herbaty. 

Podczas wylewania kawy i herbaty płyn przepływał między klawiszami i wyciekał szczelinami przeznaczonymi do pozbywania się cieczy w dolnej części Logitech K310 Washable Keyboard. 

Jak widać warunki były dosyć ekstremalne. Ciepła kawa i herbata rozpoczęły swoje działanie. 

Pozostawiliśmy całość do wyschnięcia i wróciliśmy do tematu po upływie około dwóch godzin. Oczywiście wszystko odbyło się bez zbędnych zaskoczeń i klawiatura działa w dalszym ciągu. Jednak w trakcie usuwania nieczystości okazało się, że załączony pędzelek do niczego się nie nadaje. W naszym przypadku zabrudzenia usunęliśmy zwykłymi papierowymi ręcznikami. 

Jest jeszcze jeden aspekt, na który zwróciliśmy uwagę, a mianowicie jak zachowa się urządzenie i podłączony do niego komputer jeśli coś pójdzie nie tak. W takim przypadku bardzo łatwo o jakieś zwarcie, a wtedy? sami już wiecie. 

Czy warto kupić Logitech K310 Washable Keyboard?

Jeśli uważasz, że klawiatura ma w sobie to coś i bardzo często wylewasz coś na biurku to Logitech K310 Washable Keyboard znajdzie zastosowanie w Twoim przypadku. Jeśli jednak oczekujesz jakiś niesamowitych wrażeń zarówno wizualnych jak i tych wynikających w trakcie pracy to K310 nie jest dla Ciebie. W sieci klawiaturę możną kupić już od 160 złotych. 

Podsumowanie

Logitech K310 Washable Keyboard charakteryzuje się niecodziennym wyglądem, ale nie nadzwyczajnym. Dodatkowo jest odporna na zalania i różnego rodzaju zabrudzenia. Śmiało możemy ją umyć pod bieżącą wodą, w misce czy też w wodzie, której głębokość nie przekracza 30 cm. Jednym słowem Logitech K310 zostanie oceniona na cztery z plusem. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież