Logitech G303 Daedalus Apex – mysz dla wymagających graczy

Do naszej redakcji trafiła mysz firmy Logitech. Urządzenie zostało oznaczone symbolem G303 Daedalus Apex. Gryzoń wyróżnia się efektownym podświetleniem oraz zaawansowanym czujnikiem optycznych, który wykorzystuje technologię Delta Zero. Ponadto na pokładzie znajdują się też specjalnie zaprojektowane klawisze z naciągiem z metalową sprężyną. Elementem, który jest ważny dla graczy to programowalne przyciski – ich też nie zabrakło. To wszystko możemy przeczytać na stronie producenta. A jak Logitech G303 Daedalus Apex sprawuje się w rzeczywistości? Zachęcamy do dalszej lektury.

Logitech G303 Daedalus Apex – wygląd

Logitech G303 Daedalus Apex została w całości wykonana z plastiku. Na górnej części znajdziemy trzy przyciski, rolkę oraz podświetlane logo serii gamingowej. Podświetlenie litery można sobie dobrać w zależności od swoich preferencji. Lewy brzeg myszy został wyposażony w dwa programowalne przyciski oraz podświetlaną część. Wspomniane podświetlenie powoduje, że gryzoń zyskuje na wyglądzie. Naszym zdaniem jest to mysz z ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o wygląd. 

Prawa strona Logitech G303 to praktycznie lustrzane odbicie lewej strony z pominięciem dwóch przycisków. Dolna część G303 została wyposażona w cztery bardzo śliskie stopki, które nie generują tarcia, co w grach jest elementem zbędnym. 

Na koniec zostawiliśmy przewód, który został opleciony tak, aby przy bardziej dynamicznych rozgrywkach się nie przecierał. Ponadto opleciony przewód sprawia wrażenie solidności wykonania gryzonia. 

Logitech G303 Daedalus Apex – codzienne używanie

Dostarczona mysz na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym porównując ją do innych rozwiązań, jakie wcześniej gościły na naszym biurku. Jednak po zainstalowaniu dedykowanego oprogramowania Logitech Gaming Software, G303 otrzymuje powiew świeżości, a przede wszystkim wzrasta jej funkcjonalność. 

Wspominanie oprogramowanie umożliwia edytowanie klawiszy. Możemy do nich przypisać inną funkcję niż ta ustawiona domyślnie. Ponadto na powyższym zrzucie ekranu widać, że istnieje możliwość ustalania profili. Przydaje się to w przypadku, kiedy chcemy mieć ustawienia do różnych gier. Dodatkowo można zmienić kolorystykę w każdym z profili. 

Oprogramowanie pozwala także na zupełne wyłączenie oświetlenie lub też jego uśpienie po określonym czasie. Możliwa jest także zmiana częstotliwości pulsowania, zmianę jasności oraz elementu, który ma być podświetlony. 

Logitech G303 Daedalus Apex to nie tylko efekty świetlne i przyzwoity wygląd, ale również ciekawe rozwiązania techniczne. Na oficjalnej stronie producenta możemy przeczytać, że G303 została wyposażona w czujnik optyczny z technologią delta zero. Technologia delta zero zwiększa dokładność śledzenia ruchów, a podczas szybkich ruchów minimalizuje różnego rodzaju odchylenia od normy. Naszym zdaniem marketing firmy jest na wysokim poziomie, ale my nie odczuwamy jakiejś wielkiej różnicy, a może nawet żadnej w trakcie grania. Poprzednie myszy tego producenta jak i inne radziły sobie równie dobrze. Prawdopodobnie w warunkach bardziej zaawansowanych faktycznie okazałoby się, że precyzja jest taka jak podaje producent. 

Kolejnym elementem jest system przycisków z naciągiem z metalową sprężyną. Konstrukcja ma zapewniać takie samo ułożenie pozycji przycisków zarówno lewego jak i prawego. Korzystanie jest wygodne, ale kolejny raz ciężko jest potwierdzić czy to dzięki sprężynom.

Logitech G303 Daedalus Apex jest bardzo wygodna i tak jak pisaliśmy w trakcie rozgrywek spełni oczekiwania większości użytkowników. Uzupełnieniem całości są świetne efekty świetlne. 

Podsumowanie

Logitech G303 Daedalus Apex to rozwiązanie dla graczy, którzy przed ulubionymi tytułami spędzają więcej czasu niż przed telewizorem. Osoby, które od czasu do czasu chcą sobie w coś zagrać nie wykorzystają możliwości, jakie oferuje G303. W takim przypadku mysz ze średniej półki w zupełności wystarczy. 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież