Samsung P2470HD monitor i TV w jednym

Czasami zdarza się, że po umeblowaniu pokoju lub z jakiegoś innego powodu zapomnieliśmy zostawić miejsce na monitor oraz telewizor i wtedy pojawia się problem. Jednak nie ma powodu do paniki gdyż producenci pomyśleli za nas. W artykule przyjrzę się rozwiązaniu jakie proponuje koreański producent – firma Samsung ze swoim modelem monitora i telewizora w jednym czyliSamsung P2470HD

 Samsung P247HD – 2 w 1 

Ostanie produkty koreańskiego producenta charakteryzują się zgrabną i odchodzącą od produktów innych producentów stylistyką. Samsung P247HD prezentuje się dosyć ciekawie.

 Rysunek 1: Przedstawia widok monitora Samsung P2470HD od frontu 

Dodatkowo Samsung P2470HD jest bardzo płaski. Dzięki temu możemy zaoszczędzisz dużo miejsca. Umieszczenie kabli, które dochodzą do urządzenia można dobrze poukładać. Stopa, na której stoi monitor wykonana jest z przezroczystego plastiku. Przezroczysty plastik daje wrażenie szkła ulepszając całą oprawę. 

 Rysunek 2: Przedstawia widok monitora Samsung P2470HD z boku

Samsung P2470HD – techniczna strona urządzenia 

Na samym początku wspomnimy o wymiarach urządzenia. Według specyfikacji producenta monitor ma wymiary 593 x 436 x 190 mm. Monitor posiada wyświetlacz o rozmiarze 24 cali o maksymalnej rozdzielczości FULL HD (1920x1080). Samsung P2470HD posiada kontrast rzędu 10000:1 oraz jasność 300 cd/m2. Czas reakcji matrycy to 5 ms. Jak widać producent zadbał o najważniejsze parametry, co powoduje iż urządzenie sprawdzi się w użytkowaniu jako monitor oraz telewizor. 


Oprócz tego Samsung P2470HD posiada duży kąt widzenia na poziomie 170 stopni w poziomie oraz 160 w pionie. Poniżej przedstawiamy zdjęcie tylnego panelu monitora:

Złącza zostały umieszczone w prawej części monitora patrząc z tyłu. Znajdziemy tam złącze HDMI, D-SUB, optyczne, LAN oraz zwykłe wejście antenowe, które umożliwi odbieranie telewizji z tradycyjnej anteny.Samsung P2470HD został przystosowany także do odbioru sygnału telewizji cyfrowej naziemnej. Jest to dosyć ważna informacja gdyż w roku 2012 do użytku powszechnego będzie dostępna cyfrowa jakoś sygnału. 

Jedną z wad jakie dostrzegliśmy w trakcie testowania monitora do dosyć szybko rysująca się podstawa. Plastik jest błyszczący i podczas zwykłego czyszczenia pozostają rysy. Problemem może być również demontaż stopy, ale to wykonuje się dość rzadko więc można to przyjąć. Wspomniane złącza z tyłu Samsunga P2472HD są dosyć ciasno poupychane, co przy większej ilości kabli sprawie pewien problem, ale małe zgrabne ręce sobie z tym poradzą. 

Na wyposażeniu urządzenia znajduje się pilot, kabel zasilający, kabel D-Sub do podłączenia jako monitor komputerowy, kabel audio oraz płyta CD. 

Podsumowanie 

Samsung P2470HD jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają mało miejsca na postawienie monitora oraz telewizora w jednym pomieszczeniu. Rozmiar ekranu, który oferowany jest przez producenta będzie się dobrze sprawował jako monitor i telewizor. Regulacja stopnia nachylenia w pionie oraz duży kąt widzenia sprawią, że korzystanie z Samsunga P2470HD będzie przyjemne i udane.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież