Jak drukować najtaniej?

Odpowiedź na pytanie jak drukować najtaniej zależy od tego co drukujemy i w jakich ilościach. Nie da się jednoznacznie udzielić odpowiedzi na pytaniejak drukować najtaniej gdyż każda drukarka lub zastosowane rozwiązanie sprawdza się w innych przypadkach. W artykule postaram się przedstawić jakie rozwiązanie będzie najtańsze.

Jak drukować najtaniej - rodzaje drukarek

Rodzaje drukarek jakie można kupić na rynku to: 

  • Drukarki laserowe 
  • Drukarki atramentowe 
  • Drukarki igłowe 

Każda z wyżej wymienionych drukarek sprawdza się w różnych zastosowaniach. Drukarki laserowe do druku wykorzystują tzw. toner, który znajduje się w specjalnych kasetach drukujących. Drukarki laserowe mają bardzo dużą wydajność. 

Drukarka atramentowa do druku wykorzystuje jak można wywnioskować z nazwy atrament, który umieszcza się w specjalnych zbiornikach. Drukowanie tym rodzajem drukarek nie jest tak wydajne jak laserowymi.

jak drukować najtaniej? Odpowiedź w następnym rozdziale. 

Jak drukować najtaniej - gdzie i jaką drukarkę zastosować?

Odpowiadając na pytanie jak drukować najtaniej należy odpowiedzieć, że należy użyć drukarkę laserową. Znajdą się z pewnością głosy, które temu zaprzeczą, ale Jest tak ponieważ drukarki te mają bardzo dużą wydajność jeśli drukujemy dokumenty (około 3000 stron). Należy pamiętać także, że jest to tanie rozwiązanie jeśli nie drukujemy 5000 stron dziennie, ale takie przypadki występują w biurach, a my mówimy w niniejszym artykule o rozwiązaniach domowych. Tanie drukowanie w warunkach domowych występuje również w drukarkach atramentowych jednak należy pamiętać, że przy rzadkim drukowaniu tusze w drukarce potrafią zasychać i jest to jedna z większych wad tego rozwiązania. 

Porównując te dwa rozwiązania należy dodać, że drukarki atramentowe mają wydajność około 500 kartek natomiast drukarka laserowa około 3000-4000 stron. Akcesoria eksploatacyjne do drukarek laserowych czyli bęben wraz z tonerem to kwota około 200 do 300 złotych w zależności od modelu natomiast w drukarkach atramentowych to około 50 do 100 złotych za jeden tusz. 

Podsumowanie

Odpowiadając na pytanie jak drukować najtaniej należy powiedzieć, że w warunkach domowych w przypadku kiedy nie drukujemy zbyt dużo i często dobrym rozwiązaniem będzie drukarka laserowa. W przypadku kiedy drukujemy w kolorze i w miarę często taniej wyjdzie drukarka atramentowa, która jest znacząco tańsza od rozwiązań laserowych. 

W artykule celowo nie pisze o drukarkach igłowych gdyż są one rzadko stosowane z powodów takich jak wolne drukowanie i duży hałas podczas druku.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież