Logitech Wireless Speaker Z515 – bezprzewodowy głośnik rodem ze Szwajcarii

W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o bezprzewodowym rozwiązaniu innego producenta, a mianowicie Creative D80. Artykuł o głośnikach Creative D80 można przeczytać pod tym linkiem -> Creative D80. Tym razem postanowiliśmy zająć się rozwiązaniem konkurencyjnym szwajcarskiego producenta Logitech Wireless Speaker Z515. W artykule poruszymy kwestię wyglądu oraz spojrzymy także na parametry techniczne głośnika Logitech Wireless Speaker Z515 – zapraszamy do lektury.

Logitech Wireless Speaker Z515 – wygląd

Logitech Wireless Speaker Z515 zaraz po wypakowaniu z kartona sprawia wrażenie solidnie wykonanej konstrukcji. Logitech charakteryzuje się wysoką jakością swoich produktów więc mam nadzieje, że podobnie będzie z głośnikiem Logitech Wireless Speaker Z515
Po szybkich oględzinach głośnika śmiało mogę powiedzieć, że do wykonania nie mam żadnych zastrzeżeń. Siatka pokrywająca dwa głośniki jest solidna i jeśli Logitech Wireless Speaker Z515 nie spotka twarde lądowanie jest nie do zdarcia. O jakości wykonania może świadczyć również cena, o której później. 

Rysunek 1 przedstawia głośnik Logitech Wireless Speaker Z515

Na środku głośnika znajduje się rozpoznawalne logo szwajcarskiej firmy natomiast na prawej krawędzi dwie diody informujące kolejno od góry o stanie naładowania akumulatora oraz o zasięgu. Ponadto Logitech Wireless Speaker Z515 posiada także z prawej strony wejście na słuchawki. Na tyle głośnika zamontowana jest specjalna stopka, która pozwala utrzymać stabilną pozycje.

Rysunek 2 Przedstawia prawy bok oraz tył głośnika Logitech Wireless Speaker Z515

Na tylnej części głośnika Logitech Wireless Speaker Z515 znajduje się także element sterujący dźwiękiem – ciszej, głośniej. Bardzo dobre rozwiązanie. 

Logitech Wireless Speaker Z515 – co w środku?

Logitech Wireless Speaker Z515 zostały wyposażone przez producenta w dwa 2-calowe głośniki. Ponadto łączność bezprzewodowa sięga według producenta na 15 metrów, jednak przy kliku ścianach nie jest aż tak kolorowo. Jednak mimo wszystko Logitech Wireless Speaker Z515 z długością kabla zasilającego 1,8 metra są warte swojej ceny. 

Producent do zestawu dokłada dokumentacja i tutaj uwaga bardzo wygodne etui, które przyda się do przenoszenia głośnika. Logitech Wireless Speaker Z515 został stworzony z myślą o mobilności. Głośnik można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie tam gdzie nikomu nie będzie przeszkadzała muzyka, która wydobywa się z ich wnętrza. 

Połączenie Logitech Wireless Speaker Z515 nie jest trudną czynność. Producent i w tej kwestii wykazał się pomysłowością i dołączył do zestawu bezprzewodowy adapter USB, który wkładamy do laptopa. Innym sposobem połączenia głośnika jest powiązanie go z przenośnymi multimedialnymi urządzeniami takimi jak iPod. 

Logitech Wireless Speaker Z515 posiada akumulator, o którym pisałem już wcześniej z możliwością ładowania. Akumulator w pełni naładowany starczy na 10 godzin nieustannego używania. Ponadto Logitech Wireless Speaker Z515 współpracuje z systemami Windows oraz Mac OS X. Producent udziela dwuletniej gwarancji na swoje urządzenie. 

Podsumowanie

Logitech Wireless Speaker Z515 jest rozwiązaniem dla osób, które lubią słuchać muzyki, ale zabieranie ze sobą swojego „wypasionego” sprzętu grającego jest nie do pomyślenia. Zwyczajnie nie pozwalają na to gabaryty. Naprzeciw oczekiwaniom takich ludzi wychodzi szwajcarski producent ze swoim Logitech Wireless Speaker Z515 i brakiem kabli. Zasada jest prosta, kup, rozpakuj i słuchaj. Prawie zapomniałem o najważniejszym, o cenie. Cena zestawu waha się od 380 do 450 złotych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież