Logitech Mini Boombox czyli muzyka w wydaniu mobilnym

Logitech Mini Boombox jest rozwiązaniem przeznaczonym dla osób mobilnych, które cenią sobie wygodę i łatwość obsługi swojego sprzętu. Rozwiązanie oferowane przez szwajcarską firmę Logitech z pewnością należy do tego rodzaju. Mobilność, bezprzewodowa obsługa oraz niewielkie rozmiary to przymiotniki znakomicie opisujące Logitech Mini Boombox.

Logitech Mini Boombox – wygląd

Osoby, które już wcześniej miały styczność ze sprzętem szwajcarskiego producenta z pewnością rozpoznają charakterystyczną stylistykę marki Logitech. Na pierwszym planie Mini Boombox posiada unikalne logo producenta oraz metalową siatkę chroniącą źródło dźwięku. Oprócz tego kształt urządzenia przypomina niewielkie owalne pudełko mieszczące się w dłoni. Gabaryty Logitech Mini Boombox są idealne do przenoszenia głośnika wraz z laptopem lub innym urządzeniem mobilnym. 

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu Logitech Mini Boombox został wyposażony w podświetlane menu na górnej części oraz w podświetlane logo firmy, które również spełnia dosyć istotną funkcje, ale o tym później. Tylny panel głośnika został wyposażony w niezbędne złącza takie jak włącznik zasilania, prot mini USB oraz wejście AUX, które przyda się do połączenia zewnętrznych urządzeń. Wszystko zostało rozmieszczone symetrycznie, co dodatkowo urozmaica całe urządzenie. 

Tylna część głośnika została wykonana ze świecącego plastiku, co powoduje, ze po małych oględzinach po rozpakowaniu zaczęły pojawiać się ślady palców. Mimo tego typu niedogodności urządzenie prezentuje się całkiem dobrze, co można zobaczyć poniżej. 

Wygląd urządzenia oceni każdy indywidualnie. Nasza ocena to bardzo dobry. Logitech Mini Boombox będzie pasował w większości domach i mieszkaniach. Projektanci Logitecha spisali się i tym razem. 

Logitech Mini Boombox – od strony technicznej

Logitech Mini Boombox jak na tak małe urządzenie posiada dosyć rozbudowane funkcje. Niewątpliwie jedną z funkcji, która przyda się każdemu użytkownikowi jest możliwość łączenia się ze smartfonami oraz tabletami obsługującymi połączenie Bluetooth. Producent na swojej stronie wskazuje na takie urządzenia jak iPad, iPhony oraz iPady 3G oraz nowsze wersje, iPod touch 2 oraz nowsze urządzenia. 

Ponadto z głośnikiem można się połączyć przy użyciu standardowego połączenia kablowego w postaci wtyku 3,5 mm czyli popularnego mini jacka. Kolejnym istotnym element w wyposażeniu Mini Boomboxa jest akumulator pozwalający na pracę do dziesięciu godzin. Jak na tak małe urządzenie i głośność wydobywającego się dźwięku wynik ten jest bardzo imponujący. W rzeczywistości akumulator w trakcie testów wytrzymał około 8 godzin. Mimo iż wynik trochę odbiega od wskazań producenta to i tak można powiedzieć, że jest całkiem przyzwoity. 

Kolejnym elementem, który przypadł nam do gustu w trakcie testowania urządzenia to sposób informowania o połączeniu z innym urządzeniem mobilnym. W trakcie nawiązywania połączenia logo na przednim panelu Logitech Mini Boombox zmienia kolor podświetlenia. W momencie kiedy urządzenia zostaną ze sobą sparowane logo podświetlenia zmienia się na jednolity kolor. Jednak na tym nie koniec. Oprócz ciekawego wyglądu i sposobu łączenia Logitech wyposażył Mini Boombox w dotykowy panel sterowania. Na panelu znajdują się podstawowe przyciski takie jak głośniej, ciszej, pauza, start, przewijanie w przód oraz w tył. Dzięki temu możliwe jest zmienianie muzyki bez konieczności sięgania po smartfona lub tablet. 

W zestawie znajdziemy głośnik Logitech Mini Boombox, kabel usb do ładowania, dwa zasilacze oraz dokumentacje.

I to co najważniejsze w nowym rozwiązaniu szwajcarskiej firmy to mobilność. Logitech Mini Boombox zapewnia nam rozrywkę w postaci muzyki w każdy miejscu i czasie. I na koniec wspomnimy naszym zdaniem o jednym z największych minusów tego urządzenia. Mowa tutaj o oczywiście o cenie. Marka Logitech znana jest z wyższych cen swoich urządzeń jednak kwota 359 złotych jaka widnieje nas tronie internetowej producenta jest naszym zdaniem trochę wygórowana nawet jak na urządzenie tej klasy. Na aukcjach internetowych Logitech Mini Boombox dostępny jest w przedziale cenowym od 290 do 399 złotych. 

Podsumowanie

Logitech Mini Boombox jest rozwiązaniem dla osób, które większość dnia spędzają za domem. Gabaryty urządzenia pozwalają na zabieranie go praktycznie w każde miejsce. Dotykowe sterowanie i łączność bezprzewodowa jest tym czego oczekuje się od urządzeń mobilnych. Ponadto długa praca na akumulatorze pozwoli spędzić dzień z ulubioną muzyką.

Comments powered by CComment