Firma Asus zaprezentowała nową mysz bezprzewodową z powłoką antybakteryjną. Urządzenie zostało oznaczone symbolem SmartO MD200. Na pokładzie gryzonia znajdziemy sensor optyczny, który może pracować z maksymalną rozdzielczością 4200 DPI. Ponadto mysz Asus SmartO Mouse MD200 pozwala na łączność za pośrednictwem Bluetooth i 2.4 GHz.

Producent wyposażył mysz w 6 programowalnych przycisków i dodatkowo zaimplementował wsparcie dla aplikacji Armoury Crate. Zasięg pracy wynosi około 10 m o ile nie napotkamy naturalnych barier typu ściany. Całość jest zasilana przez 1 baterię AA. Firma Asus deklaruje, że pozwala to na pracę przez okres około 12 miesięcy.

Wymiary myszy to 114 x 71 x 42 mm, a waga 85 gramów. Na czołowej części myszy znajduje się sznurek, który ma ułatwiać przenoszenie MD200 w inne miejsce. Przełączniki myszy mają żywotność 10 milionów kliknięć, a same ślizgacze wykonane są w 100% z PTFE. Na koniec dodamy, że powłoka antybakteryjna na MD200 ma zmniejszyć rozwój bakterii o 99%, a łączność w trybie 2.4 GHz odbywa się przy użyciu dongla USB.