Sukces serii Samsung Galaxy S23 był bezdyskusyjny, a jego następca, Galaxy S24, zdaje się nie tylko podążać tą samą ścieżką, ale nawet przewyższać osiągnięcia poprzednika. Z najnowszych danych Counterpoint Research wynika, że nowa seria smartfonów od giganta technologicznego Samsung cieszy się rekordową liczbą zamówień w przedsprzedaży, a zainteresowanie nie słabnie. Producent zdecydował się zwiększyć dostawy modeli Galaxy S24 do 13 milionów sztuk w pierwszym kwartale 2024 roku, co jest wynikiem lepszym niż oczekiwane 12 milionów. To oznacza, że globalna sprzedaż serii Galaxy S24 jest o 8% wyższa w porównaniu z serią Galaxy S23 w analogicznym okresie.

Szczególnie warte uwagi jest to, że w niektórych regionach zainteresowanie jest jeszcze większe. W Europie Zachodniej (głównie Wielka Brytania, Niemcy, Francja) sprzedaż wzrosła aż o 28%, w Korei Południowej o 22%, a w USA o 14%. To pokazuje, że Samsung ma silną pozycję na globalnym rynku smartfonów, a jego strategia marketingowa i jakość oferowanych produktów znajdują uznanie w oczach konsumentów na całym świecie.

krzywa trendu sprzedazy min

Wśród modeli serii Galaxy S24 największą popularnością cieszy się wersja Ultra, która stanowi 52% całkowitej sprzedaży. Pozostałe modele, Galaxy S24 i S24+, zajmują odpowiednio 27% i 21% udziału w sprzedaży. Jest to zauważalna zmiana w porównaniu do roku 2023, kiedy to Galaxy S23 Ultra dominował z 60% udziałem w sprzedaży, a modele S23 i S23+ miały po około 20%. Ta zmiana dystrybucji sprzedaży może świadczyć o bardziej zrównoważonym zainteresowaniu różnymi wersjami urządzeń w serii.

Co przyniosą kolejne miesiące dla serii Galaxy S24? To pytanie pozostaje otwarte, ale dotychczasowe dane pokazują, że strategia Samsunga jest skuteczna, a firma nadal utrzymuje mocną pozycję na rynku. To fascynujący czas dla technologii mobilnych, a sukces serii Galaxy S24 może zwiastować kolejne innowacje i wzrost popularności marki wśród konsumentów.