Test Logitech Keyboard Case for iPad 2

Logitech Keyboard Case for iPad 2 to nic innego jak fizyczna klawiatura dołączana do tabletu z logiem nadgryzionego jabłka. Jak wiemy iPad 2 to urządzenie służące do odbierania wszelkiej maści multimediów, pisania e-maili oraz tekstów w edytorach. Jednak, co zrobić jeśli potrzebujemy napisać coś naprawdę długiego, a dotykowa klawiatura staje się niewygodna? Wtedy z pomocą przychodzi Logitech Keyboard Case for iPad 2. W artykule wskażemy jakie wady i zalety posiada produkt ze stajni Logitecha.

Wygląd Logitecha Keyboard Case

W naszym redakcyjnym zaciszu test dodatkowej klawiatury z logiem szwajcarskiego producenta doczekał się na swoją kolej. Pudełko z urządzeniem jest niewielkie, a rozmiary urządzenia są praktycznie takie same jak iPada 2. Wygląd Case'a nie zachwyca tak jak produkty z logiem nadgryzionego jabłka, ale nie można o nim powiedzieć - tragedia. Podstawa Keyboard Case została wykonana z aluminium natomiast miejsce, gdzie wstawiamy tablet zostało wykonane z czarnego, matowego plastiku. Wygląda to tak jak na poniższym zdjęciu.

Jeśli mielibyśmy oceniać produkt Logitecha za wygląd to szczerze powiedziawszy ocena była by maksymalnie dobra. Urządzenie wygląda tak jakby producent śpieszył się z jego projektowaniem. Brakuje w nim tego czegoś, co mają produkty z logiem Apple. I to tyle na temat wyglądu. Każdy z Was oceni go indywidualnie. 

I jeszcze jedno zdjęcie poglądowe. 

Test, test i jeszcze raz test Logitech Keyboard Case

Wyglądem produkt zasłużył na ocenę dobrą, a jak będzie z jego przydatnością w codziennym używaniu? Już teraz odpowiemy, że różnie. Wszystko zależy od tego jakie czynności wykonujemy na tablecie. Całkiem dobrze testowany Case sprawdził się wpisaniu tekstów. Odpisywanie na e-maile, pisanie komentarzy czy też wprowadzanie dłuższych tekstów do edytora było całkiem szybkie i wygodne. Jednak podczas dłuższego pisania pojawił się pewien dyskomfort z postaci wbijania się aluminiowych krawędzi, gdzie opierają się ręce. Osoby, które nie używają obu dłoni do pisania nie zauważą tego problemu. Kolejną cechą ocenioną przez nas na cztery jest wielkość klawiszy. Klawiatura jest po prostu mała i w dodatku cały układ klawiatury jest nieco inny niż w klasycznych pecetach. Podczas pisania mieliśmy mały problem z wciskaniem alta i klawisza control. Jednak po krótkich ćwiczeniach i z tym można sobie poradzić. 

Jak już wytykamy to co złe i niedobre warto także wspomnieć o stabilności całego zestawu. Podczas używania zestawu zdarza się czasami, że klepnięcie w panel tabletu jest po prostu konieczne. I w tym miejscu musimy Was ostrzec. Jeśli uderzycie w tablet zbyt mocno urządzenie może zaliczyć upadek na plecy, tablet wyleci z mocowania i dalej chyba już nie musimy opisywać skutków upadku. Jednym słowem zachowajcie ostrożność. 

W trakcie pracy z Logitech Keyboard Case for iPad 2 dostrzegliśmy także sporo plusów. Jednym z nich jest całkiem dobre zastosowanie ochronne. Case bardzo dobrze sprawdza się jako zwykłe etui. Na rogach urządzenia znajdują się gumowe stopery tworzące odstęp między klawiaturą, a ekranem tabletu. iPad nie wypada przy potrząsaniu, można trzymać całość do góry nogami i nawet wtedy nic się nie dzieje. Podczas wyciągania tabletu z Case należy użyć trochę siły, ale spokojnie nie uszkodzimy w żaden sposób tabletu. 

Tablet komunikuje się z klawiaturą za pomocą technologii bluetooth. Przed sparowaniem obu urządzeń należy jedynie przesunąć włącznik w Logitechu i chwilę odczekać aż iPad zlokalizuje urządzenie. 

Bardzo przydatną rzeczą w Logitechu są klawisze funkcyjne, które są umieszczone w pierwszym, górnym rzędzie. Dzięki nim możemy uśpić tablet, wyciszyć dźwięk oraz zmienić jego natężenie. Ponadto do dyspozycji mamy klawisze do obsługi multimediów takich jak wideo i audio. 

Podsumowanie

Podsumowując przydatność urządzenia to szczerze mówiąc nie wiadomo, co powiedzieć. Na pewno jest to pewna alternatywa dla dotykowej klawiatury oferowanej przez iPad 2 i sprawdzi się ona przy pisaniu dłuższych tekstów. Jednak kwota za jaką można nabyć to urządzenie (od 300 do 400 złotych) zniechęci większość potencjalnych klientów. Logitech Keyboard Case for iPad 2 to nic innego jak kolejny mało przydatny gadżet do mało przydatnego gadżetu jakim jest tablet.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież