Jesteś tutaj

Acer Iconia A3 to tablet przeznaczony dla osób, które większość czasu spędzają na przeglądaniu multimediów jakie oferuje Internet. To co z pewnością zachęci do zakupu tabletu Acer Iconia A3 to duży ekran oraz przyzwoite parametry techniczne urządzenia. Argumentem za jest również bardzo atrakcyjna cena tabletu. Oczywiście jak każdy produkt i Iconia A3 posiada wady, które opisaliśmy poniżej. Zachęcamy do przeczytania recenzji.

Acer Iconia A3 – wygląd

Acer Iconia A4 na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze i tak po dłuższym używaniu atrakcyjność tabletu pozostaje na tym samym poziomie. Wokół ekranu producent zastosował dosyć szeroką, czarną ramkę, która ułatwia trzymanie urządzenia w ręku nie uruchamiając tym samym zbędnych aplikacji. Na górnej krawędzi znajdziemy kamerę internetową o rozdzielczości 2 Mpix natomiast na dolnej krawędzi logo producenta. Jeśli chodzi o tył A3 to prezentuje się on zwyczajnie. Biały panel wykonany z plastiku z logiem producenta i kamerą o rozdzielczości 5 Mpix to wszystko, co znajdziemy na „tyłach” Iconia A3. 

 

Na prawej krawędzi Acer Iconia A3 znajduje się przycisk uruchamiający tablet.

Lewa krawędź została wyposażona w slot na kartę pamięci microSD oraz możliwość podłączenia słuchawek. Ponadto na lewej krawędzi znajduje się przycisk umożliwiający sterowanie poziomem głośności. 

Acer Iconia A3 – specyfikacja w codziennym użyciu

Tablet był w naszym posiadaniu nieco ponad trzy tygodnie i w tym czasie byliśmy wstanie wychwycić pewne zalety i wady całej konstrukcji. Jednak zanim przejdziemy do sedna sprawy warto wspomnieć jaką specyfikację posiada Acer Iconia A3. 

  • Ekran o przekątnej 10.1 cala z matrycą IPS 1280x800 pikseli
  • Procesor z czterema rdzeniami MediaTek MT8125 z zegarem 1.2 GHz
  • 16 GB pamięci własnej
  • Możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą slotu microSD o kolejne 32 GB
  • 1 GB pamięci RAM DDR3
  • System operacyjny Google Android 4.2.2 Jelly Bean
  • Kamera frontowa 2 Mpix oraz na tylnym panelu 5 Mpix
  • WiFi w standardzie N, microHDMI i port microUSB
  • Dwa głośniki stereo wykorzystujące system dźwiękowy Dolby Digital Plus
  • Waga wynosząca 600 g
  • Grubość 10 mm

Nasze spostrzeżenia będziemy przedstawiali w odniesieniu do specyfikacji wymienionej powyżej. Tak więc na pierwszy ogień idzie ekran. W trakcie trzech tygodni testowania obejrzeliśmy dwa filmy w rozdzielczości HD i możemy powiedzieć, że oglądane przez nas filmy prezentowały się bardzo dobrze. Materiały wideo oglądaliśmy pod różnymi kątami sięgającymi nawet 180 stopni i obraz był dobrze widziany. Jeśli chodzi o rozdzielczość ekranu to również spełniła nasze wymagania. Oczywiście nie jest to ta sama jakość, co przy tabletach Apple, ale jest dobrze. 

Kolejnym elementem na naszej liście specyfikacji jest procesor. Producent zastosował czterordzeniowy układ MediaTek MT8125 z zegarem 1,2 GHz. Jeśli chodzi o codzienne użytkowanie to procesor spełnia swoje zadanie, ale pojawiło się kilka elementów, które nie powinny się zdarzać w tego rodzaju sprzęcie. A mianowicie mamy na myśli przycięcia przy szybszej zmianie pulpitów czy też zacięcia w momencie grania. Małe przycięcia zdarzały się także podczas uruchamiania aplikacji. W pozostałych aspektach czyli przeglądanie Internetu, przeglądanie poczty, oglądanie filmów to czysta przyjemność. 

16 GB pamięci w tablecie może być zbyt małą pojemnością, ale to kwestia potrzeb. W naszym przypadku 16 GB miejsca na dane to wystarczająco dużo. Oczywiście dla bardziej wymagających Acer Iconia A3 umożliwia rozszerzenie pamięci za pomocą karty microSD o kolejne 32 GB. 

Następnym elementem na naszej liście jest pamięć RAM. W Acer Iconia A3 znajdziemy 1 GB pamięci i tutaj można powiedzieć – dlaczego tak mało? Przy bardziej wymagających aplikacjach widać braki. 

Tak jak na większości tabletach tak i na tym funkcjonuje system operacyjny Google Android 4.2.2 Jelly Bean. Do komunikacji ze światem zewnętrznym służy moduł WiFi b/g/n, z którym nie mieliśmy problemu ani razu. Ponadto tablet posiada wbudowany moduł Bluetooth 4.0. 

Ponadto Acer Iconia A3 to nie tylko duży ekran i nowoczesne wyposażenie, ale całkiem niezły aparat i kamera. Dzięki wbudowanej na tylnej klapie kamerze 5 Mpix użytkownik może wykonać dobre zdjęcia w przeciętny dzień oraz rewelacyjne zdjęcia w bardzo dobrym słońcu. Na przednim panelu znajdziemy aparat o rozdzielczości 2 Mpix, co pozwala na prowadzenie wideorozmów. 

Do tabletu można także podłączyć zewnętrzny ekran za pomocą złącza microHDMI w celu pokazania zdjęć znajomym. To rozwiązanie nie sprawia żadnych problemów. Obejrzenie dobrego filmu po szybkim podłączeniu jednego kabla to nic skomplikowanego. 

Na koniec dodamy, że Acer Iconia A3 posiada wbudowany akcelerometr, który w większości przypadków działa dobrze. Czasami zdarzy się niepożądane obrócenie ekranu. 

Acer Iconia A3 – czy warto kupić?

Acer Iconia A3 to tablet ze średniej półki i tak też funkcjonuje. Za ceną około 1000 złotych otrzymujemy solidnie zbudowane urządzenie z całkiem dobrym wyposażeniem pod maską, ale także z drobnymi niedociągnięciami, które potrafią czasami zirytować. A3 nadaje się do domowego użytku czyli przeglądania Internetu, poczty i uruchomienia filmu HD oraz gier. W przypadku kiedy ktoś chce zastosować tablet do zastosowań wymagających wydajnego sprzętu należy poszukać innego rozwiązania. 

Podsumowanie

Tablet oferowany przez tajwańskiego producenta spełni wymagania większości użytkowników, którzy używają tego typu urządzeń wyłącznie do rozrywki. Przystępna cena, bardzo dobre wykonanie i przyzwoite parametry techniczne pozwalają ocenić tablet, w skali od jeden do sześć, na cztery.