Zestaw klawiatura i mysz Rapoo 8000 – recenzja

I stało się - kolejny zestaw od Rapoo na naszym warsztacie. Tradycyjnie przyjrzymy się jakości wykonania, przydatności klawiatury i myszy w codziennym użytkowaniu, zarówno przy pracy biurowej, jak i w grach. Ponadto w naszej krótkiej recenzji znajdziecie kilka plusów, jak również i minusów danego zestawu. Zapraszamy do dalszej lektury urządzeń Rapoo 8000.

Zestaw klawiatura i mysz Rapoo 8000  – wygląd

Cały zestaw trafił do nas w niewielkim opakowaniu, w którym znajdowały się mysz i klawiatura z nanoodbiornikiem. W zestawie zabrakło baterii, więc przed podłączeniem trzeba "lecieć do sklepu po baterię", jeśli ktoś się wcześniej nie przygotował, ale idźmy dalej ;)

Zarówno mysz, jak i klawiatura zostały wykonane z czarnego, matowego plastiku, co trzeba zaliczyć na plus. Modne wykończenie ze świecącego plastiku wygląda ładnie tylko na początku. Później jest tragedia w postaci niezliczonej ilości śladów po palcach. Klawiatura prezentuje się bardzo dobrze. Klawisze są duże przez co bardzo łatwo jest trafić we właściwy. Górna część klawiatury otrzymała zdobienie w postaci rombo podobnych zdobień, co widać na poniższych zdjęciach. W przypadku myszy powiemy jedynie tyle, że wygląda dobrze. Dwa przyciski i rolka. Pod rolką logo producenta.

Zestaw klawiatura i mysz Rapoo 8000 – codzienne użytkowanie

Zanim powstał ten tekst cały zestaw pracował na biurku około tygodnia. Po rozpakowaniu i podłączeniu, które jest bardzo proste, zestaw pracuje do dzisiaj bez problemu. Jedynym mankamentem, jaki pojawił się w trakcie tygodnia jest brak klawiatury numerycznej, ale jak ktoś decyduje się na taki zestaw robi to świadomie i widocznie ta cześć klawiatury nie jest tak bardzo potrzebna. Całość pracuje bezprzewodowo. Uprzedzając pytania nanoodbiornik jest ukryty w myszce.

Zacznijmy może od pracy biurowej. Praca biurowa z klawiaturą wypada na ocenę dobrą. Duży wpływ ma na to brak klawiatury numerycznej i tzw. strzałki, które są pomniejszone ze względu na miejsce. Po dłuższym czasie z pewnością można się do tego przyzwyczaić. Na minus jest również brak jakiejkolwiek informacji o tym, czy Caps Lock jest włączony czy nie. Okazuje się to dopiero w momencie pisania. Osoby piszące bezwzrokowo zauważą to od razu, ale „jednopalcowcy” niestety nieco później. W kwestii stabilności klawiatura jest w porządku. Na dolnej krawędzi znajdują się gumowane nóżki, które zapobiegają poślizgom. Ponadto klawiatura dysponuje dwoma poziomami wysokości. Po rozłożeniu nóżek na górnej krawędzi klawiatura jest nieco bardziej pochylona.

Klawiatura posiada również klawisze multimedialne, które działają wraz z klawiszem funkcyjnym. Przydatne rozwiązanie ułatwiające pracę z wieloma aplikacjami. Jeśli chodzi o mysz nie mamy do czego się przyczepić. Kształt gryzonia oceniamy na płaski bez jakichkolwiek dodatkowych kształtów ergonomicznych. Do biura wystarczająca.

Zestaw Rapoo 8000 wypróbowaliśmy również w grach. Oczywiście trzeba zaznaczyć, że nie jesteśmy zawodnikami najwyższej klasy. Zarówno klawiatura, jak i mysz Rapoo 8000 w naszych rękach sprawdziły się dobrze. Zagraliśmy w Diablo III, LoLa, Fortnite i nawet spróbowaliśmy sił w Assassynie. Według nas nic nie brakowało. Patrząc z perspektywy profesjonalnych graczy zestaw na pewno ma braki chociażby w dokładności sensora i braku ustawień klawiszy pod konkretne tytuły.

W naszej ocenie klawiatura plus mysz Rapoo 8000 to zupełnie wystarczający zestaw dla zwykłego użytkownika komputera. Dla osób, które sporo czasu spędzają w arkuszach kalkulacyjnych brak klawiatury numerycznej da się we znaki. Dla graczy, którzy reprezentują nieco wyższy poziom w popularnych tytułach sugerujemy, np. Rapoo V500S.

Zajrzyj koniecznie -> http://www.komputerpc.pl/index.php/urzadzenia-wskazujace/1361-klawiatura-mechaniczna-rapoo-v500s-recenzja.html

W kwestii jakości wykonania nie mamy zastrzeżeń. Po kilku tygodniach używania Rapoo 8000 nie pojawiły się żadne mankamenty zasługujące na ujęcie w naszym tekście.

Zestaw klawiatura i mysz Rapoo 8000 – podsumowanie

Chcąc napisać krótkie i trafne podsumowanie należy ująć całość w kilku zdaniach. Zestaw klawiatura i mysz Rapoo 8000 sprawdzi się u osób, które przeglądają Internet i grają w mniej wymagające gry. Osoby od arkuszy kalkulacyjnych niech poszukają innego zestawu od Rapoo, a osoby o wygórowanych wymaganiach spojrzą na zestawy stworzone dla profesjonalistów z danej branży.

Comments powered by CComment