Zestaw klawiatura i mysz Rapoo X8100 – krótka recenzja i test

Na naszym redakcyjnym biurku pojawił się kolejny zestaw klawiatury i myszy oznaczony symbolem X8100 od firmy Rapoo. W skład zestawu, tak jak już napisałem, wchodzi oburęczna mysz oraz nisko profilowa klawiatura. Cały zestaw łączy się z komputerem bezprzewodowo w popularnym standardzie 2,4 GHz. Zapraszamy do dalszej lektury.

Zestaw klawiatura i mysz Rapoo X8100 – wygląd

W sprzedaży dostępna jest wersja w kolorze białym i czarnym. Do mnie dotarła wersja czarna. W zestawie znajduje się klawiatura, mysz oraz nano odbiornik, który pozwala na komunikację z komputerem. Klawiatura prezentuje się bardzo dobrze. W górnej części znajduje się część multimedialna, która pozwala na uruchomienie poczty, przeglądarki internetowej oraz na zarządzanie głośnością.

W przypadku myszy producent zdecydował się na prostotę konstrukcji. Przypomnę tylko, że Rapoo X8100 posiada mysz oburęczną, co oznacza, że mogą ją stosować osoby, zarówno prawo, jak i leworęczne.

Jak widać na poniższym zdjęciu mysz jest bardzo płaska, co początkowo sprawiało, że odczuwałem niewielki dyskomfort. Na co dzień używam myszki o znacznie wyższym profilu.

Wracając jeszcze na moment do klawiatury dodam, że na spodzie znajdują się nóżki, które unoszą całość do góry około jednego centymetra.

Zestaw klawiatura i mysz Rapoo X8100 – codzienne używanie

Zarówno klawiatura, jak i mysz Rapoo X8100 to rozwiązanie skierowane do osób, które dużo więcej piszą niż grają. Piszę tak, ponieważ wypróbowałem Rapoo X8100, także podczas gry. O ile mysz sprawdziła się bardzo dobrze to nie mogę powiedzieć tego samego o klawiaturze. W trakcie rozgrywki (grałem w League of Legends) po wciśnięciu klawiszy klawiatura nie zawsze reagowała, co powodowało błędy podczas gry. Zaznaczę, że nie wciskałem wielu klawiszy jednocześnie, a zaledwie jeden. Kolejnym problemem było przesuwanie się klawiatury na blacie biurka. Lewa, gumowa nóżka nie spełniała swojego zadania. Nie wiem, czym to było spowodowane. Obie nóżki były takie same.

Rapoo X8100 w przypadku wielogodzinnego przesiadywania przed ekranem sprawdził się bardzo dobrze. Pisanie na klawiaturze to czysta przyjemność. Klawiatura jest cicha, co ma bardzo duże znaczenie, szczególnie wieczorami. Mysz również jest cicha i po dłuższym obcowaniu z nią ręka się przyzwyczaiła do niższego profilu.

Cały zestaw Rapoo X8100 jest zasilany przez baterię, która w trakcie miesięcznego używania nie rozładowała się. Producent deklaruje, że mysz jest wstanie pracować przez okres 9 miesięcy, natomiast klawiatura 12 miesięcy na tych samych ogniwach. Niestety tego nie mogłem zweryfikować z wiadomych przyczyn.

Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym przy klawiaturze Rapoo X8100 jest mniejszy klawisz insert w części numerycznej. Osoby, które dużo jej używają muszą się nieco przestawić i uderzać palcem bardziej w prawą stronę. Rozwiązanie inne, ale do przyjęcia.

Zestaw klawiatura i mysz Rapoo X8100 – czy warto kupić?

Zestaw Rapoo X8100 to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie dobrą jakość wykonania i prosty wygląd. Zestaw w chwili pisania recenzji kosztował 129 złotych i moim zdaniem, jak za takie rozwiązanie nie jest to wygórowana cena. Odpowiadając na postawione wyżej pytanie odpowiadam: tak.

Podsumowanie

Na rynku jest obecna cała masa innych ciekawych rozwiązań. Zestaw klawiatura i mysz Rapoo X8100 to kolejny kawałek tortu, który znajdzie swoje miejsce u osób piszących. Gracze powinni poszukać innego rozwiązania od Rapoo, np. klawiaturę Rapoo V500S, o której już niebawem na naszych łamach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież