Ergonomiczna mysz Hama EMW-500 – recenzja

Mysz Hama EMW-500 to kolejny sprzęt, który trafił na nasze biurko. Nowy model zaliczany jest do grona myszy ergonomicznych, co sugeruje kształt gryzonia. Wśród rozwiązań znajdziemy łączność bezprzewodową, ale również sześć przycisków nawigacyjnych. Jak EMW-500 sprawował się w naszych dłoniach dowiecie się w dalszej części recenzji.

Ergonomiczna mysz Hama EMW-500 – wygląd


Mysz została wykonana w całości czarnego tworzywa sztucznego. Cała wierzchnia część została pokryta lekko gumowanym plastikiem. Z lewej strony EMW-500 znajdują się dwa klawisze nawigacyjne, które pozwalają, np. przechodzić płynnie pomiędzy stronami internetowymi wcześniej przeglądanymi.

Na górnej części znajduje się rolka do przemierzania stron z góry na dół i w odwrotnym kierunku oraz klawisz przełączający EMW-500 na różne rozdzielczości pracy. Na spodzie urządzenia znajdziemy sensor optyczny, przycisk do włączenia i wyłączenia myszki oraz miejsce na baterie.

Ergonomiczna mysz Hama EMW-500 – codzienność

W codziennym korzystaniu mysz daje nieco inny komfort pracy niż w tradycyjnych gryzoniach. W pierwszej chwili trzeba się przyzwyczaić, że pozycja ręki przy pracy jest inna i jak przekonuje producent lepsza. W naszym odczuciu początki były nieco trudne. Precyzja przy wybieraniu elementów interfejsu była zdecydowanie mniejsza. Spowodowane to było innym ułożeniem dłoni na myszy. Po kilku godzinach pracy precyzja wzrosła. Jaka jest różnica widać na poniższym rysunku.

Zbiegiem czasu chwyt staje się coraz pewniejszy, a praca z EMW-500 jest bardziej komfortowa.

Instalacja myszy w systemie nie wymaga od użytkownika zaawansowanej wiedzy komputerowej. Wystarczy wyjąć zabezpieczenie baterii w postaci folii, włożyć miniodbiornik do portu USB. EMW-500 wyłącza się kiedy nie wykryje ruchu w określonym czasie. Pozwala to na oszczędzanie energii naszej baterii. W celu uruchomienia wystarczy kliknąć jednym z sześciu dostępnych klawiszy.

Do wyboru mamy cztery tryby pracy: 1000, 1400 i 1800 dpi. Komunikacja z odbiornikiem odbywa się w częstotliwości 2,4 GHz. W trakcie naszego testowania nie pojawił się żaden problem z brakiem łączności między EMW-500, a komputerem. Producent deklaruje zasięg około 8 m od odbiornika. Odeszliśmy z myszką na odległość około 7,5 m i mysz działała bez zarzutu.

Z pewnością zastanawiacie się czy pojawiły się jakieś minusy. I tutaj musimy Was zaskoczyć, że nie. Możemy jedynie dodać, że EMW-500 wydaje się nieco lekka, ale to można zaliczyć i do plusów i do minusów. Każdy zdecyduje o tym sam przy bliższym poznaniu.

Ergonomiczna mysz Hama EMW-500 – czy warto kupić?

Osoby, które spędzają przy komputerze dużo czasu z pewnością spotkały się z problemem bólu nadgarstka przy pisaniu, ale również przy korzystaniu z myszy. Mysz Hama EMW-500 pomoże zniwelować czas w jakim odczujemy dyskomfort. Jeśli chcesz zadbać o swój nadgarstek wypróbuj EMW-500. W chwili pisania recenzji mysz jest wyceniana na 79 złotych.

Ergonomiczna mysz Hama EMW-500 – podsumowanie

Ergonomia w dzisiejszych czasach staje się coraz ważniejszą cechą przy zakupie sprzętu komputerowego. Coraz więcej czasu spędzamy w wirtualnym świecie, a co za tym idzie powstają różnego rodzaju wady postawy, ale również problemy z nadgarstkami. Dlatego z czystym sumieniem polecamy EMW-500.

Comments powered by CComment