Klasyczna mysz w nieklasycznej obudowie – recenzja Rapoo 3510 Plus

Na nasze biurko trafiła kolejna mysz firmy Rapoo. Gryzoń został zaprojektowany tak, aby wzbudzić u właściciela Rapoo 3510 Plus, pozytywne emocje. Mysz sprawdzi się zarówno przy pracy biurowej, jak i przy grach, dzięki swojej uniwersalnej budowie. W naszej krótkiej recenzji wymienimy plusy i minusy Rapoo 3510 Plus.

Mysz Rapoo 3510 Plus – wygląd

Mysz trafiła do nas w niewielkim opakowaniu. Wewnątrz znajdowały się mysz oraz nanoodbiornik. To, co nas zaskoczyło najbardziej w wyglądzie myszy to wykończenie górnej części materiałem. Taka kompozycja jest bardzo rzadko spotkana i musimy Wam zdradzić, że przypadła nam ona do gustu. Ponadto pozostała część została wykonana z matowego plastiku, co przekłada się na mniejszą ilość palców pozostawionych w trakcie użytkowania.

Mysz została zbudowana z dwóch przycisków oraz z rolki.  

Mysz Rapoo 3510 Plus – codzienne korzystanie

Korzystanie na co dzień z Rapoo 3510 Plus wypada bardzo dobrze. Instalacja myszy jest bardzo prosta. Wystarczy włożyć nanoodbiornik do portu USB i uruchomić mysz. Uruchomienie myszy odbywa się przez przesunięcie suwaka na dolnej części urządzenia, co widać na poniższym zdjęciu.

W trakcie kilkutygodniowego korzystania z myszy nie pojawiły się z nią jakiekolwiek problemy. Poruszanie wskaźnikiem po ekranie podczas pracy biurowej, jak i podczas rozgrywki odbywało się płynnie. Rapoo 3510 Plus nie posiada ergonomicznego kształtu oczekiwanego przez graczy, ale przypomnijmy, że nie jest to mysz gamingowa.

Jedną z rzeczy, do której możemy się przyczepić to jej bardzo płaski profil. Może to spowodować ból dłoni w początkowej fazie użytkowania 3510 Plus. Jest to kwestia przyzwyczajenia.

Komunikacja myszy odbywa się za pośrednictwem łączności bezprzewodowej w standardzie 2,4 GHz. Zasięg pracy wynosi do 10 metrów z zakresie 360 stopni. Czujnik optyczny pracuje z rozdzielczością 1000 DPI. Wśród zastosowanych technologii producent zaimplementował funkcję oszczędzania energii, która wyłącza mysz, kiedy z niej nie korzystamy.

Mysz Rapoo 3510 Plus – czy warto kupić?

Mysz Rapoo 3510 Plus to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które doceniają nieszablonowość w rzeczach, z których korzystają na co dzień. Nowoczesny kształt i materiałowe wykończenie zwrócą uwagę niejednej osoby. Odpowiadając na zadane pytanie, napiszemy: tak warto.

Comments powered by CComment