Canonical: Ubuntu Pro oficjalnie dostępne w formie subskrypcji

Subskrypcja Ubuntu Pro była do tej pory dostępna w wersji beta. Przypomnijmy, że usługa dostępna jest dla każdego wydania Ubuntu LTS począwszy od wersji 16.04 LTS. Dzisiaj Ubuntu Pro wychodzi z wersji beta i jest oficjalnie dostępna dla każdego. Subskrypcja skierowana jest dla małych firm jak i dużych korporacji. Dodatkowo użytkownicy mogą skorzystać z wersji chmurowych dla Amazon Web Service, Google Cloud i Microsoft Azure.

Po wykupieniu wspomnianej usługi w formie subskrypcji wsparcie techniczne jest wydłużone z pięciu lat na dziesięć. Ponadto subskrypcja rozszerza zakres samych aktualizacji systemu. Posiadanie Ubuntu Pro upoważnia także do dostępu do pakietów kryptograficznych z certyfikatem FIPS, które są niezbędnym narzędziem do kontaktu z agencjami rządu federalnego.

Subskrypcja Ubuntu Pro w wersji standardowej kosztuje 25 dolarów na rok na jedną stację roboczą. W przypadku serwera jest to wydatek rzędu 500 dolarów na rok. W przypadku niewielkich potrzeb, czyli użytek osobisty i komercyjny na małą skalę jest darmowy, ale na maksymalnie pięć stanowisk komputerowych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież