Router TP-Link Archer AX72 Pro i Archer AX55 Pro – nowość w ofercie

W ofercie firmy TP-Link pojawią się dwa nowe routery z serii Archer. Urządzenia zostały oznaczone symbolem AX72 Pro i AX55 Pro. Oba routery pracują w standardzie Wi-Fi 6 i są skierowane do osób, które na co dzień wykorzystują Internet o prędkości przekraczającej 1 Gb/s. Dodatkowo AX72 Pro jak i AX55 Pro obsługują technologię OneMesh.

Model TP-Link Archer AX72 Pro jest wstanie zapewnić transfer na poziomie 5378 MB/s przy wykorzystaniu pasma 2,4 i 5 GHz. AX72 Pro został wyposażony w trzy porty gigabitowe LAN, jeden port 2,5 Gb/s WAN/LAN i jeden gigabitowy WAN/LAN. Dodatkowo użytkownik może podłączyć do routera dodatkowe urządzenie, np. w postaci dysku za pośrednictwem portu USB 3.0. Sercem całej konstrukcji jest trzyrdzeniowy procesor z zegarem 1,5 GHz.

Router TP-Link Archer AX55 Pro zapewnia nieco niższy transfer z wykorzystaniem obu pasm. Łączna prędkość jaką uzyskamy w tym modelu wyniesie 2976 Mb/s. W przypadku portów jest identycznie jak w modelu AX72 Pro.

Zarówno model AX72 Pro i AX55 Pro dysponują technologią poprawy wydajności i stabilności w postaci modulacji 1024-QAM. Ciekawym rozwiązaniem, które znajdziemy w routerach od TP-Linka jest funkcja Smart Connect. Dzięki niej użytkownik ma do wyboru tylko jedną nazwę sieci SSID. Router sam zdecyduje jakie pasmo wykorzystać do połączenia.

W kwestii bezpieczeństwa AX72 Pro i AX55 Pro nie pozostały w tyle. Użytkownik może wybrać szyfrowanie WPA3 oraz skorzystać z pakietu HomeShield, który ma chronić przed cyberatakami.

Router TP-Link Archer AX72 Pro został wyceniony na około 630 złotych natomiast model Archer AX55 Pro na około 470 złotych.

Comments powered by CComment