Logitech K750 Solar – wszystko jasne jak słońce

Logitech K750 Solar jest klawiaturą przeznaczoną dla osób, które cenią sobie wygodę pisania oraz styl oraz jakość wykonania. Jeśli szukasz czegoś takiego, a pieniądze nie grają przy wyborze większej roli Logitech K750 jest stworzony dla Ciebie. W artykule przedstawimy kilka wad i zalet rozwiązania jakie zastosowano w klawiaturze Logitech K750.

 Logitech K750 – wygląd

Logitech K750 jest z pewnością połączeniem nowoczesności oraz dobre stylu wykonania. Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy po wyjęciu z opakowania są ogniwa słoneczne na samej górze. Logitech K750 posiada je z lewej oraz z prawej strony natomiast pośrodku został umieszczony znak firmowy – Logitech.

Rysunek 1 przedstawia klawiaturę Logitech K750

Sama klawiatura sprawia wrażenie delikatnej, co zawdzięcza swoim niewielkim rozmiarom. Logitech K750mierzy bowiem 7,6 milimetra grubości. Mimo to wrażenie delikatności odchodzi w niepamięć w momencie kiedy weźmiemy ją do rąk. 

Logitech K750 został wykonany z plastiku ekologicznego czym chwali się producent. Ponadto wygląd klawiatury sprawia, że pasuje praktycznie do każdego wnętrze nie mówiąc już o komforcie pisania. Bardzo ciekawie prezentuje się także dolna część Logitech K750. Urządzenie posiada białe wykonanie wokół, co bardzo dobrze komponuje się z ciemnym wykonaniem górnej części. 

Podsumowując sam wygląd, który z pewnością jest ponadczasowy, klawiatura Logitech K750 jest to urządzenie posiadające jakość wykonania w każdym detalu. 

Wrażenia z pracy z Logitech K750

Pierwszym i kluczowym elementem, który przypadł nam do gustu w Logitech K750 to zasilanie światłem. Pewnie niektóre osoby powiedzą, że to szczegół i nie warto wydawać przeszło 300 złotych na taki bajer. Jednak są w tym pewne zalety. Logitech K750 dzięki swoim ogniwom słonecznym dostarcza potrzebną energię do pracy i zwalnia nas z konieczności pamiętania o naładowaniu lub też wymianie baterii na nowe. Mało tego klawiatura pada przeważnie w najmniej odpowiednich moment. I jeśli nie posiadamy pod ręką zapasu jesteśmy ugotowani. Inną zaletą Logitech K750 jest mniejsza grubość, a co za tym idzie większa mobilność. 

Rysunek 2 przedstawia grubość (7,6 mm) klawiatury Logitech K750

Jeśli chodzi o komfort pracy Logitech K750 spełni wymagania większości użytkowników. Skok klawiszy jest bardzo mały, co przekłada się na cichą pracę i wygodę pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest również powierzchnia klawiszy, która w Logitech K750 jest wklęsła. Ponadto klawisze funkcyjne zostały oznaczone innym kolorem aby w szybko rzucały się w oczy. Przemyślanym rozwiązaniem jest także wskaźnik znajdujący się w prawym górnym roku zaraz nad klawiaturą numeryczną. Wspomniany wskaźnik pokazuje czy światło jest dostarczane w odpowiedniej ilości. Jeśli tak nie jest Logitech K750 poinformuje nas o tym „smutną minką”. 

Rysunek 3 przedstawia wskaźnik zasilania Logitech K750

Kolejną rzeczą, która zrobiła pozytywne wrażenie to zastosowanie mikroodbiornika czyli tzw. technologii Unifying. Logitech K750 dzięki odbiornikowi łączy się z komputerem bezprzewodowo, co również daje więcej swobody. Tak jak już wspomnieliśmy odbiornik jest niewielkich rozmiarów, co można zaliczyć i do plusów, ale również do minusów. Osoby, które często się przemieszczają będą musiały o nim pamiętać. 

Logitech K750 posiada również aplikację, która informuje użytkownika o stanie naładowania baterii w klawiaturze. Aplikacja nazywa się Logitech Solar App i poza stanem naładowania baterii w Logitech K750informuje także o ilości dostarczanej energii ze światła wydobywającego się np. z okna. Mało tego Logitech K750 nie wymaga instalacji sterowników do naszego systemu. Wystarczy umieścić mikrodbiornik w złączu USB i poczekać chwilę. 

W trakcie używania klawiatury pojawiła się pewna wada. Otóż klawiatura wygląda świetnie i zachęca swoją jakością wykonania, ale swój wygląd zawdzięcza świecącemu plastikowi, co powoduje „palcowanie” i tym samym wymaga częstszego czyszczenia. Zauważalny jest także brak podświetlenia klawiszy w Logitech K750, ale wydaje się, że to nie jest wada, a jedynie mały brak w funkcjonalności. 

Podsumowanie

Podsumowując klawiatura Logitech K750 jest rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie bardziej wygodę oraz komfort pracy, a zwracają mniejszą uwagę na cenę. Klawiatura jest dostępna na rynku w kwocie około 300 złotych. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież