Samsung QX311-A01PL – niezły styl i osiągi

Samsung QX311-A01PL jest notebookiem, który zachwyca prostotą wykonania oraz dobry osiągami. Koreański producent zadbał o to aby Samsung QX311-A01PL spełnił oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Jak jest w rzeczywistości? Jest się czym zachwycać? Zapraszam do przeczytania niniejszej krótkiej recenzji Samsunga QX311-A01PL.

Samsung QX311-A01PL – wygląd

Na stronach producenta można przeczytać same superlatywy o Samsungu QX311-A01PL. Producent chwali się, że będąc posiadaczem tego modelu notebooka inni będą spoglądali z zaciekawieniem. Trzeba przyznać o słuszności tych argumentów. Samsung QX311-A01PL zaraz po rozpakowaniu robi bardzo dobre wrażenie. Komputer w górnej części został w całości wykonany w kolorze srebrnym natomiast dolna część została wykonana z czarnego tworzywa. Po otwarciu klapy Samsung QX311-A01PL zwraca naszą uwagę dobrze wkomponowaną klawiaturą wyspową w kolorze czarnym. 

Rysunek 1 przedstawia Samsunga QX311-A01PL

Zatrzymując się na chwilę przy klawiaturze śmiało można stwierdzić, że jest ona nie tylko ładna i świetnie kontrastuje z całym wykonaniem Samsunga QX311-A01PL, ale jest również świetna do dłuższej pracy. 

Samsung QX311-A01PL nie został wyposażony w klawiaturę numeryczną, co z początku może spowodować niewielki dyskomfort, ale z biegiem czasu można się przyzwyczaić. Wracając to ogólnego wyglądu notebooka warto wspomnieć także o touchpadzie, który został umieszczony bliżej lewej krawędzi aniżeli prawej. Mało tego producent tak wkomponował touchapda iż praktycznie jest on niezauważalny mimo swoich sporych rozmiarów. Dzięki temu Samsung QX311-A01PL prezentuje się jeszcze lepiej, a nawigowanie po ekranie przebiega bardzo sprawnie. 

Samsung QX311-A01PL – zaglądamy pod maskę

Samsung QX311-A01PL został wyposażony przez producenta w ekran 13,3 cala o maksymalnej rozdzielczości HD czyli 1366x768 pikseli. Wspomniana rozdzielczość wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem z uwagi na to, że na tak małych wyświetlaczach wyższe rozdzielczości nie miały by sensu. Oczywiście wSamsungu QX311-A01PL matryca podświetlana jest diodami LED, co daje dodatkowy czas pracy na baterii. Ponadto pod maską znajduje się procesor Intel Core i5 2410M o nominalnej wartości zegara 2,3 GHz oraz 3MB pamięci cache. Oprócz procesora za płynne funkcjonowanie odpowiada także pamięć RAM w ilości 4 GB DDR3 w dwóch kościach. 

Samsung QX311-A01PL radzi sobie dobrze nawet z bardziej wymagającymi aplikacjami. Nie należy się jednak spodziewać, że odpalimy na nim najnowsze produkcje w postaci gier. Jest tak ponieważ producent oddał do dyspozycji zintegrowany układ graficzny Intel GMA HD. Do dyspozycji mamy 320 GB dysk twardy o prędkości 5400 obrotów na minutę, co w zupełności wystarczy do komfortowej pracy. Oczywiście osoby, które stwierdzą, że dysk nie spełnia ich wymagań mogą sięgnąć po większą jednostkę lub podpiąć dysk zewnętrzny z USB 3.0, o którym pisaliśmy pod tym linkiem -> http://www.komputerpc.pl/joomla/index.php/gromadzenie-danych/101-verbatim-store-go-usb-3-0-n-portable-hard-drive.html

Pozostając jeszcze w części multimedialnej należy wspomnieć o kamerze internetowej 1,3 Mpix oraz dwóch głośnikach o mocy 1,5 W, które da się słyszeć. 

Przechodząc do sekcji komunikacyjnej Samsung QX311-A01PL nie ustępuje konkurencyjnym rozwiązaniom. Producent zamontował w notebooku moduł LAN oraz WiFi b/g/n. Niestety nie znajdziemy w nim modułu Bluetooth, co uznaliśmy za jedną z większych wad tego modelu. W przypadku kiedy nie można użyć bezprzewodowej komunikacji Samsung QX311-A01PL ma do dyspozycji klika innych rozwiązań. Skorzystać można z dwóch portów USB 3.0 oraz jednego portu USB 2.0. Nie musimy przypominać, że najnowsza wersja portów USB 3.0 to wyższy transfer, co należy uznać za duży plus tego modelu. Ponadto w Samsungu QX311-A01PL znajdziemy interfejs HDMI, czytnik kart pamięci, wyjście słuchawkowe oraz złącze RJ-45, które z pewnością będzie nieużywane, ale czasami może się przydać. 

Samsung QX311-A01PL – oprogramowanie

Tak jak można by się spodziewać kontrolę nad całością ma wszystkim znany system operacyjny Windows 7 Home Premium w wersji 64 bitowej. Ponadto przy zakupie producent dołącza dotykowe oprogramowanie takie jak system antywirusowy Norton Internet Security, z którego można korzystać bezpłatnie przez okres 60 dni. Jak się spodoba to można wykupić licencję na dłuższy okres. W Samsungu QX311-A01PL można także skorzystać z takich programów jak Samsung Update Plus, Easy Display Manager i wiele innych, z których raczej mniejsza część ludzkości nie będzie korzystała. 

Podsumowanie

Podsumowując tą krótką recenzję śmiało można stwierdzić, że Samsung QX311-A01PL sprawdzi w kontaktach z osobami, które lubią urządzenia niewielkie, ładnie wykonane i zarazem wydajne. Samsung QX311-A01PL dzięki swojemu nowoczesnemu wyposażeniu z pewnością zdobędzie sporo klientów, a w dodatku przyniesie dużo więcej korzyści niż problemów i mało tego będzie przyciągał wzrok innych. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież