Samsung NP900X3A-A01PL – najlepszy notebook?

Samsung NP900X3A-A01PL jest przedstawicielem notebooków o niecodziennym wyglądzie i wydajności. Koreański producent chcąc zwrócić uwagę klienta postarał się i wprowadził do sprzedaży model Samsung NP900X3A-A01PL, który jednocześnie zachwyca i cieszy oko, a kiedy trzeba radzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Samsung NP900X3A-A01PL jest bardzo lekki, zachwyca wyświetlanym obrazem, a w dodatku oferuje najnowocześniejsze technologie. Zapraszamy do lektury tego artykułu.

Samsung NP900X3A-A01PL – wygląd

To, co zachwyca użytkownika tego modelu notebooka to jego smukła budowa oraz bardzo ciekawa linia.Samsung NP900X3A-A01PL również zaskakuje tak jak ma to miejsce podczas premier sprzętu z logiem nadgryzionego jabłka. Koreańscy projektanci jak widać też potrafią zaskoczyć.

Rysunek 1 przedstawia najnowszy model 13 calowego notebooka Samsung NP900X3A-A01PL w całej okazałości

Tak jak widać to na powyższym zdjęciu notebook robi wrażenie. Samsung postarał się o to, aby klienci kupili go za sam wygląd, a nie za to, jakimi parametrami dysponuje. Samsung NP900X3A-A01PL zaskakuje także swoją mocą i zastosowanymi w nim rozwiązaniami technologicznymi, ale o tym później. Wracając do wyglądu urządzenia warto zwrócić uwagę na jedno z ciekawszych rozwiązań. Komputer jest bardzo płaski, dlatego też producent zdecydował się zastosować chowane porty. Wygląda to tak jak na poniższym zdjęciu: 

Rysunek 2 przedstawia chowany element z portami w Samsungu NP900X3A-A01PL

Ponadto w Samsungu NP900X3A-A01PL zastosowano bardzo nowoczesną obudowę. Obudowa zbudowana jest z ultralekkiego materiału nazwanego Duraluminium, co powoduje, ze waga tego komputera nie przekracza uwaga 1,32 kg. 

Rysunek 3 przedstawia smukłą linię notebooka Samsung NP900X3A-A01PL

Notebook po zamknięciu staje się jeszcze piękniejszy aniżeli, kiedy jest otwarty. Dodatkowego efektu całości dodaje faktura rodem ze stalowych konstrukcji stosowanych przy solidnych konstrukcjach. Zastosowanie takiej sztuczki w dodaniu tego efektu sprawia, że kupujący jest utwierdzany w przekonaniu o solidności Samsunga NP900X3A-A01PL.

Rysunek 4 przedstawia niewielką grubość Samsunga NP900X3A-A01PL

Niestety z wyglądem idzie również i klika problemów, z którymi przyjdzie nam się stykać w trakcie korzystania z tego komputera. Po kilku otwarciach i zamknięciach na klapie Samsunga NP900X3A-A01PL zostaną ślady po palcach. Mało tego osoby, które dosyć gwałtowanie obchodzą się z klapą komputera przenośnego zawiodą się, kiedy zauważą, że wygina się ona dosyć łatwo przy dosyć szybkim otwarciu. Jednak nie jest to przypadłość tylko tego modelu i tego producenta. Na wyginające się elementy obudowy narzekają także użytkownicy innych marek. 

Naszym zdaniem w Samsungu NP900X3A-A01PL zabrakło również oddzielonych przycisków touchpada. Przy dłuższej pracy jest to trochę irytujące, kiedy przypadkowo zamiast kliknąć przesuniemy. Osoby, które spędzają sporo czasu przy komputerze z pewnością dołączą do niego przewodową bądź bezprzewodową mysz. Jednak tam gdzie zabrakło funkcjonalności doszedł kolejny efekt. Touchpad jest fajny, ale mało przydatny. 

Samsung NP900X3A-A01PL – czy warto kupić?

Nad odpowiedzią na zadane pytanie należy się zastanowić analizując to, co ma pod maską najnowszy model 13 calowego Samsunga. Tak, więc rozważmy wszystkie za i przeciw. 

To, co z pewnością przekona nie jednego z nas o do zakupu Samsunga NP900X3A-A01PL to jego wygląd, którym wzbudzimy zazdrość nie jednego znajomego. Przecież w wyglądzie głównie o to chodzi. Czynnikiem, który również przekona nas do zakupu tego komputera to cena, co prawda trochę zwalająca z nóg, ale przecież im droższe tym lepsze? Nie wszyscy się ze mną zgodzą, ale niektórzy owszem. 

Rysunek 5 przedstawia Samsunga NP900X3A-A01PL od tyłu

Jednak to, co naprawdę przekona nas do zakupu tego modelu notebooka to parametry techniczne. Komputer działa równie dobrze jak wygląda. Samsung NP900X3A-A01PL został wyposażony przez producenta w 13,3 calową matrycę, która jest wstanie wyświetlić obraz o rozdzielczości 1366x768 pikseli. Jak na taką wielkość ekranu rozdzielczość HD jest najrozsądniejsza. Ponadto procesor Intel Core i5 2537M z zegarem 1,4 GHz i 3 MB pamięci podręcznej zapewnia bardzo dobre działanie. Oczywiście sam procesor to nie wszystko. Producent zamontował w Samsungu NP900X3A-A01PL 4 GB pamięci RAM DDR3, co zapewnia stabilność działania. 

Innowacyjnym rozwiązaniem w tym modelu jest zastosowanie dysku twardego SSD o pojemności 128 GB. Zastanawiacie się z pewnością, co w tym innowacyjnego. Dyski SSD na rynku oferowane są już od pewnego czasu, ale dzięki zastosowaniu tego rodzaju dysku w Samsungu NP900X3A-A01PL w parze z niewielkim rozmiarem matrycy pozwala osiągnąć znakomite czasy pracy na baterii. Dodatkowym atutem zastosowania dysku SSD jest szybkie uruchamianie systemu oraz samych aplikacji zainstalowanych w systemie. W tym miejscu wspomnę, że szybkie uruchamianie systemu operacyjnego przyda się z pewnością osobom, które bardzo często usypiają lub hibernują swój system i równie często potrzebują go na chwilę uruchomić. Uruchomienie systemu w klika sekund to jest właśnie to. Wadą tego dysku jest niewielka pojemność. 

Samsung NP900X3A-A01PL został wyposażony przez producenta w zintegrowany układ graficzny, który obsłuży formaty HD i większość aplikacji, które będą używane na tak małej matrycy. Jeśli ktoś chciałby uruchomić zaawansowane aplikacje do obróbki grafiki to niestety muszą sięgnąć po inna pozycję niż Samsung NP900X3A-A01PL. Oprócz tego w notebooku można wykorzystać moduł Bluetooth w wersji 3.0, WiFi, kamerę internetową 1,3 Mpix, czytnik kart pamięci oraz jeden port USB 3.0 i jeden port USB 2.0. 

Samsung NP900X3A-A01PL warto kupić, jeśli oczekujemy od naszego komputera ładnego wyglądu oraz niezbyt wielkiego ekranu. Jeśli nie jesteś użytkownikiem, który wykorzystuje komputer do zaawansowanych prac obliczeniowych związanych z różnego rodzaju grafiką to jest to pozycja przeznaczona dla Ciebie. Samsung NP900X3A-A01PL z pewnością spełni Twoje oczekiwania na jakiś czas. 

Podsumowanie

Samsung NP900X3A-A01PL to komputer dla osób ceniących sobie przede wszystkim wygląd, a dopiero potem parametry techniczne. Jeśli jesteś taką osobą przygotują około 5000 do 6000 tysięcy złotych i ciesz się nowym komputerem. W przypadku, kiedy oczekujesz parametrów, a wygląd ma dla Ciebie znaczenie drugoplanowe odradzamy zakupu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież