Acer eMachines D730G – nie markowo, ale tanio

Acer eMachines D730G jest rozwiązaniem przeznaczonym dla osób, które dużo się przemieszczają i nie chcą dużo przeznaczyć na swoje narzędzia pracy. Dlatego Acer eMachines D730G jest idealnym rozwiązaniem. Wydajność oraz gabaryty przemówią do niejednej osoby. W artykule poruszone zostaną najważniejsze kwestie dotyczące Acer eMachines D730G. Zapraszamy do lektury.

Acer eMachines D730G – pierwsze wrażenie

Acer eMachines D730G jest pozycją przeznaczoną dla osób mobilnych z niewielkim budżetem przeznaczonym na tego typu sprzęt. Pierwsze wrażenie, jakie zrobił na mnie ten komputer jest całkiem pozytywne. WykonanieAcer eMachines D730G zaraz po wyjęciu z opakowania sprawia wrażenie porządnie wykonanego urządzenia. 

Rysunek 1 przedstawia notebooka Acer eMachines D730G

Samo wykonanie jak na tą półkę cenową jest dobre. Matryca nie wygina się zbyt pod naciskiem i podczas otwierania. Acer eMachines D730G nie zachwyca swoim wyglądem, ale jakością nie odbiega od pozycji innych producentów. Miejsce na nadgarstki wykonane jest z plastiku, który po pewnym czasie będzie się wycierał. Dodatkowego efektu dodaje podświetlenie przycisku uruchamiania komputera oraz pracy dysku twardego. Matryca umieszczona jest na dwóch solidnych zawiasach. Sama matryca nie stawia dużych oporów ani też zbyt małych. Acer eMachines D730G pod tym względem jest ok. 

Rysunek 2 przedstawia notebooka Acer eMachines D730G, przycisk włączenia i dioda dysku oraz WiFi

Sam notebook nie wygina się także pod swoim ciężarem. Jest stosunkowo sztywny, co z pewnością ma znaczenie dla osób, które często będą go wyciągały z toreb i plecaków. 

Acer eMachines D730G – od strony technicznej

Urządzenie od strony technicznej kształtuje się nie gorzej od samego wyglądu. Śmiało można powiedzieć, żeAcer eMachines D730G pracuje lepiej niż wygląda. Indeks wydajności w systemie Windows 7 wskazał na wynik 5,5. Oczywiście ten indeks nie jest zbyt miarodajny, ale lepszy taki niż żaden. Producent wyposażył komputer w 14 calową matrycę LED, która wyświetla obraz z maksymalną rozdzielczością HD, czyli 1366x768 pikseli, co w zupełności wystarczy na taki rozmiar matrycy, a wyświetlany obraz jest w porządku. W notebooku z serii D znajdziemy także procesor Intel Core i3 z zegarem 2,53 GHz i pamięcią podręczną 3 MB. Do tego producent dokłada 2 GB pamięci RAM DDR3 z możliwością rozbudowy do 8 GB. 

Rysunek 3 przedstawia klawiaturę w Acer eMachines D730G

Acer eMachines D730G znajduje się także czytnik kart pamięci. Ponadto w urządzeniu znajdziemy również dysk twardy o pojemności 320 GB z prędkością obrotową 5400. Mogłoby być więcej, ale nie można wymagać wszystkiego za taką cenę (około 1700 złotych). 

Rysunek 4 przedstawia czytnik kart pamięci w Acer eMachines D730G

Na duży plus zasługuje także karta graficzna montowana w notebooku. Producent zdecydował się na układ graficzny ze stajni Nvidii – GeForce GT 330M z 1 GB pamięci własnej. Komputer w codziennej pracy spisuje się bardzo dobrze i osoby, które nie wymagają od tego typu sprzętu obróbki skomplikowanej grafiki z pewnością docenią jego zalety. Oczywiście jak każda rzecz na świecie i Acer eMachines D730G posiada wady. Minusem jest bardzo mała ilość pamięci RAM, którą fabrycznie daje producent, a w szczególności w czasach kiedy w konkurencyjnych rozwiązaniach znajdziemy po 4 GB pamięci. 

W urządzeniu znajdziemy także takie podstawowe rzeczy jak moduł WiFi, kamerę internetową oraz HDMI. Zabrakło niestety modułu Bluetooth, co jest sporym niedopatrzeniem ze strony producenta. W dobie zwiększającej się mobilności, a w szczególności możliwości telefonów komórkowych, które coraz częściej zastępują aparaty cyfrowe technologia Bluetooth jest niezbędna. 

Rysunek 5 przedstawia notebook Acer eMachines D730G

No i tak jak można się było spodziewać Acer eMachines D730G pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Home Premium, co zresztą było już wspomniane na samym początku tego artykułu. Ponadto do użytku mamy także pakiet biurowy Office Starter z ograniczoną funkcjonalnością oraz reklamami. 

Do zestawu wchodzi również akumulator o pojemności 4400 mAh godzin, który wystarczy na dosyć długi czas pracy. Zawdzięczamy to jednak matrycy LED i jej nie wielkim rozmiarom. 

Podsumowanie

Podsumowując. Acer eMachines D730G jest produktem zaliczanym do budżetowych i z pewnością dobrze wyposażonych z małymi brakami w postaci Bluetooth. Jednak samo wykonanie Acer eMachines D730G i inne elementy wyposażenia wraz z ceną zwrócą uwagę nie jednego klienta. Jeśli jednak szukasz rozwiązania do skomplikowanych obliczeń radzimy rozejrzeć się za innym sprzętem. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież