Logitech K340 – lekkość w pisaniu

Osoby spędzające przy komputerze dużo czasu w ciągu dnia starają zapewnić sobie jak największy komfort pracy przez, co zwiększa się jej efektywność i jakość. Klawiatura Logitech K340 należy do tych elementów wyposażenia komputera bez których praca była by co najmniej utrudniona. W artykule przedstawimy krótki opis klawiatury Logitech K340 oraz klika wad i zalet. 

Logitech K340 – wygląd

Na pierwszy rzut oka klawiatura Logitech K340 nie wyróżnia się od innych konkurencyjnych produktów. Klawiatura Logitech K340 została wykonana z wysokiej jakości plastiku. 

Rysunek 1 przedstawia klawiaturę Logitech K340

Jak widać na powyższym zdjęciu klawiatura posiada wokół klawiszy wykonanie z świecącego plastiku, co powoduje, że podczas używania zostają na niej ślady palców. Dla niektórych osób może to być pewnym dyskomfortem, ale wystarczy kawałek ściereczki i sprawa jest załatwiona. Ciekawie prezentuje się również oznaczenie klawiszy funkcyjnych. Logitech K340 posiada czerwone wyróżnienie klawiszy, które pełnią funkcję inne niż podstawowe.

W prawym górnym rogu klawiatury znajduje się dioda sygnalizująca stan naładowania Logitech K340. Tuż pod diodą został umiejscowiony włącznik klawiatury. Informacja o uruchomionym klawiszu CapsLock znajduje się na tym klawiszu. Kiedy klawisz jest włączony świeci się dioda. W ten sposób zaoszczędzono miejsce wLogitech K340. Ponadto warto wspomnieć, że klawiatura Logitech K340 posiada pełną funkcjonalność i co ciekawe jest niewielkich rozmiarów, co pozwala na przenoszenie jej oraz używanie w ciasnych pomieszczeniach. 

Logitech K340 – techniczne spojrzenie

Klawiatura Logitech K340 została wykonana z dużą starannością. Producent zadbał aby proces produkcji charakteryzował się wysoką jakością stosowanych materiałów i zarówno zadbał także o cenę, która nie jest wysoka. Logitech K340 posiada „średni” skok klawiszy. Niestety klawiatura nie jest czymś w rodzaju klawiatury jakie stosuje się w notebookach. Jednak można śmiało powiedzieć, że po kilku dniach używania praca staje się przyjemne. Osoby, które wcześniej nie używały osobnej klawiatury, Logitech K340 będzie trochę męczący. Powodem tego jest inne umiejscowienie niektórych klawiszy między innymi backslasha czy klawiszy kierunkowych tzw. „strzałek. 

Rysunek 2 przedstawia klawiaturę Logitech K340

Zasilanie Logitech K340 jest dostarczane przez dwie baterie AA. Według producenta baterie trzeba będzie wymienić po dwóch milionach kliknięć na klawiaturze. Testowany egzemplarz jeszcze się nie rozładował więc nie jesteśmy wstanie powiedzieć czy podane dane dotyczące zasilania Logitech K340 są wiarygodne. Ponadto klawiatura jest dosyć ciężka jak na swój rozmiar. Producent zadbał aby Logitech K340 nie „jeździł” po blacie i wyposażył urządzenie w stópki antypoślizgowe. 

Klawiatura posiada klawisze funkcyjne, których używanie jest podobne jak na klawiaturze notebookowej. W celu użycia klawisza funkcyjnego należy zastosować kombinację klawisza fn + klawisz z czerwonym nadrukiem. Logitech K340 nie posiada podświetlenia, co przyznamy szczerze przydało by się w późnych godzinach wieczornych. Plusem o jakim warto napisać jest cicha pracy klawiatury. Oczywiście znajdą się osoby porównujące hałas w decybelach jednak my bardziej skupiliśmy aspektach funkcyjnych. Sporą wadą jaką zauważyliśmy w trakcie tygodnia testowania to konieczność instalacji oprogramowania Logitech K340. Bez oprogramowania klawisze funkcyjne nie działają. 

Logitech K340 wykorzystuje technologię komunikacji z komputerem przy użyciu jednego nanoodbiornika. Zastosowana technologia nosi nazwę Logitech Unifying i umożliwia podłączenie do komputera maksymalnie 6 myszy oraz 6 klawiatur zgodnych z tą technologią. 

 

Rysunek 3 znak technologii Logitech Unifying zastosowanej w Logitech K340

Wracając jeszcze do zasilania Logitech K340 nie możliwości ładowania jeśli ktoś zdecydowałby się na stosowanie akumulatorów. W tym przypadku niezbędna będzie zewnętrzna ładowarka. 

Aplikacja, którą producent zaleca do wykorzystania wszystkich możliwości Logitech K340 to SetPoint. Oprogramowanie dostępne jest na stronie producenta.

Rysunek 4 przedstawia aplikację zalecaną do Logitech K340

Aplikacja umożliwia między innymi zmianę działania klawiszy funkcyjnych takich jak poczta elektroniczna, kalkulator i innych według własnych potrzeb. Logitech K340 współpracuje z oprogramowaniem informując użytkownika ostanie naładowania baterii. Na klawiaturze niestety brakuje jakiekolwiek wskaźnika informującego o stanie baterii. Dlatego lepiej mieć w zapasie dodatkowe baterie gdyż pewnego dnia możemy być zaskoczeni brakiem zasilania. 

Logitech K340 – podsumowanie

Logitech K340 jest produktem, który warto kupić mimo wad jakie posiada. Osoby ceniące sobie wygodę pracy oraz jakoś wykonania z pewnością będą zadowoleni z tego urządzenia. Jednakże brak podświetlenia i możliwości zastosowania stałego akumulatora może zdyskredytować Logitech K340 wobec konkurencyjny rozwiązań. 

Oprogramowanie umożliwia także wyłączenie klawiszy, które naciskamy przypadkowo, a w rzeczywistości nie używamy ich wcale. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież