Asus VG278H - monitor przeznaczony dla graczy

Asus VG278H debiutował na rynku już jakiś czas temu. Jednak w sieci można przeczytać niewiele na jego temat. Poza tym, że Asus VG278H posiada matrycę o przekątnej 27 cali i rozdzielczości FULL HD to co jeszcze o nim wiemy? W recenzji wskażemy na główne elementy, które naszym zdaniem mogą wpłynąć na decyzję o zakupie. Zapraszamy do lektury recenzjiAsus VG278H.

Asus VG278H – wygląd

Asus VG278H to urządzenie, które ma się wyróżniać wielkością matrycy, co dla graczy jest najistotniejszym elementem w trakcie ulubionej rozrywki. Monitor oprócz potężnych rozmiarów nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale to tylko pozory. Czarna obudowa, świecąca stopa, ramka wokół wyświetlacza to podstawowe elementy spotykane w większości monitorów. W konstrukcji nie znajdziemy nic, co mogło by wyróżnić się wśród posiadanego już sprzętu. Jednak największe zalety Asus VG278H kryje wewnątrz. 

W górnej części Asusa VG278H znajdziemy wbudowany emiter 3D, który pozwala wykorzystać technologię 3D. W dolnej części Asus VG278H posiada cały szereg klawiszy pozwalający na dostosowanie ustawień do własnych potrzeb. W skrajnym prawym rogu znajduje się dioda informująca nas o tym czy monitor jest włączony czy nie. Jeśli monitor jest używany świeci kolorem niebieskim. Na podstawie znajduje się duży napis informujący o technologii 3D. 

W dolnej części Asusa VG278H znajdują się także niezbędne interfejsy służące do podłączenia sygnału z komputera. Jeśli chodzi o wygląd to było by na tyle. Przejdźmy teraz do kwestii wyposażenia i elementów na plus i na minus. 

Asus VG278H – codzienne używanie

Każdy z nas przed zakupem monitora rozważa wszystkie za i przeciw. Niektórzy z nas patrzą na parametry monitora przez pryzmat wykonywanej pracy natomiast pozostała część przez pryzmat rozrywki. Można więc zadać pytanie czy istnieją takie monitory, które spełnią oczekiwania obydwóch grup. Z całym przekonaniem można powiedzieć, że Asus VG278H jest takim urządzeniem. Dlaczego tak uważamy? Asus VG278H skierowany jest przede wszystkim do graczy. Jednak mając go do dyspozycji przez kilka tygodni jesteśmy skłonni powiedzieć, że matryca o wielkości 27 cali jest bardzo wygodna do edycji tekstów, arkuszy kalkulacyjnych jak i do rysowania rożnego rodzaju schematów technicznych. 

Producent wyposażył monitor w technologię Nvidia 3D Vision w wersji drugiej oraz wyświetlacz z częstotliwością odświeżania 120 Hz, FULL HD. Oba wymienione elementy znakomicie sprawdzają się podczas gier zarówno tych bardziej statycznych jak i dynamicznych, gdzie czas reakcji 2 ms to wielka zaleta Asusa VG278H. Dodatkowo monitor można podłączyć za pomocą kabla HDMI, DVI oraz D-Sub w starszych komputerach czy też notebookach. 

Asus VG278H został także wyposażony w głośniki, które może nie są najwyższych lotów (ale nie o to chodzi w monitorach) jednak w zupełności wystarczą jeśli nie jesteśmy audiofilami. 

Ciekawym rozwiązaniem jest też czujnik światła, który reguluje natężenie podświetlenia matrycy w zależności od jasności otoczenia. Monitor dysponuje także różnymi, wbudowanymi trybami podświetlenia między innymi: sceneria, kino, gra, nocy widok czy też sRGB. Przełączanie między trybami jest bardzo proste – naciskami tylko jeden przycisk i gotowe. 

Na ocenę przeciętną zasługuje niezbyt duży kąt nachylenia. Zwyczajnie przydała by się większa możliwość odchylenia matrycy od pionu. Asus VG278H oprócz kąta nachylenia umożliwia także regulowanie w lewo i w prawo oraz w górę i w dół. W tej kwestii wszystko było ok. 

Skupmy się na moment na technologii 3D, która jest największą zaletą monitora. Asus VG278H wykorzystuje do tego celu specjalnie przystosowane okulary oraz oprogramowanie dostarczane przez Nvidię. 

Do działania 3D nie mamy zarzutu jeśli na stałe nie nosicie okularów korekcyjnych. Jeśli tak jest to dostarczane wraz z monitorem okulary są po prostu niewygodne, co prawda w zestawie znajdują się noski do wymiany, ale mimo wszystko okulary źle leżą. Po dłuższym używaniu stają się trochę denerwujące. 

Przymykając oko na niewygodę to po uruchomieniu ulubionej gry zapomnimy o dyskomforcie. Na sam koniec wspomnimy też o niewygodnym dostępie do złącz (HDMI itd.) – jeśli ktoś ma duże dłonie ciężko jest przykręcić kabelek. 

Asus VG278H – czy warto kupić?

Naszym zdaniem Asus VG278 jest urządzeniem, które z punktu widzenia przydatności jest godnym polecenia. Monitor nie należy do najtańszych, ale jeśli macie trochę wolnej gotówki (ponad 2000 złotych) to warto przemyśleć zakup opisywanego monitora. 

Podsumowanie

W podsumowaniu napiszemy tyle, że jesteśmy mile zaskoczeniu modelem, który dodarł do naszej redakcji. Mimo kilku wad, które nie rzutują na całość zbyt negatywnie to Asus VG278H spełnił nasze oczekiwania sprawdzając się zarówno w kwestii rozrywki jak i pracy.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież