Głośniki komputerowe Creative T100 – recenzja

Firma Creative zaopatrzyła nas w ostatnim czasie w głośniki stereo, które zostały oznaczone symbolem T100. Producent wyposaża użytkownika w dwie niewielkie kolumny głośnikowe oraz pilot zdalnego sterowania. Ponadto głośniki Creative T100 łączą się m.in. z komputerem, smartfonem czy też innym urządzeniem za pośrednictwem technologii Bluetooth. O tym i o innych funkcjach przeczytasz w dalszej części recenzji.

Głośniki komputerowe Creative T100 – wygląd


            Głośniki Creative T100 zostały wykonane z czarnego, świecącego plastiku na tyle i z obydwu boków natomiast na froncie producent zamontował czarną, stalową siatkę. Na górnej części prawego głośnika znajdują się trzy przyciski, które służą do uruchomienia T100, regulacji głośności oraz do wybrania źródła odtwarzania dźwięku.

Na tyle Creative T100 znalazło się miejsce na podłączenie niezbędnego okablowania w postaci zasilania i podłączenia drugiego głośnik. Oprócz tego na tyle znajduje się także złącze USB i tradycyjnego wejście liniowe. W górnej części na tyle T100 posiadają kanał od małego głośnika basowego.

Głośniki komputerowe Creative T100 – pierwsze uruchomienie

            Pierwsze uruchomienie Creative T100 polega na podłączeniu zasilania oraz podłączeniu lewego głośnika do kolumny zarządzającej, czyli głośnika prawego. Sygnał do głośników możemy dostarczyć za pomocą kabla lub skorzystać ze wspomnianej przez nas na samym początku technologii Bluetooth. Oczywiście my skorzystaliśmy z tej drugiej.

Wystarczy włączyć T100 i wyszukać w systemie operacyjnym urządzenia Bluetooth. I w tym miejscu pierwsze uruchomienie mamy za sobą. Nie stanowiło to żadnego problemu, a połączenie uzyskaliśmy za pierwszym razem.

Głośniki komputerowe Creative T100 – codzienne korzystanie

            Z pewnością wielu niedowiarków nam nie uwierzy, ale głośniki Creative T100 naprawdę grają świetnie jak na swoje gabaryty. Zdecydowanie na plus jest pilot zdalnego sterowania, który pozwala nam nie tylko uruchomić cały zestaw, ale również skorzystać z wyboru scen tj.:

  • Music
  • Cinema
  • Concert
  • Gaming

Jeśli tego byłoby mało producent zadbał także o dostosowanie dźwięku do indywidualnych potrzeb wprowadzając regulację tonów niskich i wysokich. Mając podłączony sprzęt grający za pośrednictwem USB lub Bluetooth możemy sterować playlistą, czyli zmieniać utwory, pauzować itd.

Jak wiemy przy głośnikach tego rodzaju nie oczekuje się zbyt wygórowanego jakościowo dźwięku. Jednak w Creative T100 jakość dźwięku jest na wysokim poziomie w stosunku do swojej ceny. Wysokie tony brzmią bardzo dobrze, a niskie również słychać całkiem nieźle.

Dobrym rozwiązaniem jest również dioda, która znajduje się za siatką ochroną na przodzie. Podczas czuwania dioda świeci się w kolorze czerwonym natomiast w trakcie działania na niebiesko. W przypadku, kiedy głośniki nie są połączone z rządny urządzeniem dioda mruga w kolorze niebieskim.

Z minusów możemy jedynie wymienić, że czas reakcji głośników w momencie obsługiwania ich pilotem jest nieco za wolny. Ściszanie trochę trwa.

Głośniki komputerowe Creative T100 – czy warto kupić?

Z pewnością głośniki Creative T100 sprawdzą się u osób, które dysponują małą ilością miejsca na biurku. Głośnik są niewielkie. Wymiary głośników to 216x90x123 mm, tak więc zmieszczą się praktycznie wszędzie. Kolejnym argumentem na tak jest wiele sposobów podłączenia się. T100 dysponują łącznością Bluetooth, a w przypadku, kiedy nie mamy dostępu do tej technologii możemy skorzystać z przewodowego podłączenia. Trzecim argumentem na tak jest dołączony pilot, który po prostu ułatwia życie.

Głośniki komputerowe Creative T100 - podsumowanie

Głośniki Creative T100 to nowość w ofercie firmy, które z pewnością zdobędą pozytywne opinie ze względu na swoje możliwości i jakość odtwarzanego dźwięku. Z czystym sumieniem możemy polecić T100.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież