Słuchawki bezprzewodowe Creative Outlier Air Sports – recenzja

Przyszedł czas, aby podzielić się z Wami informacjami o słuchawkach bezprzewodowych Creative Outlier Air Sports. Dzięki uprzejmości firmy Creative od dwóch miesięcy mamy okazję przetestować wspomniany model słuchawek. Słuchawki skierowane są do osób aktywnych fizycznie. Jeśli biegasz lub jeździsz na rowerze lub też uprawiasz inny sport to zapraszamy do dalszej części recenzji.

Słuchawki bezprzewodowe Creative Outlier Air Sports – wygląd

Słuchawki znajdują w niewielkim opakowaniu. Wewnątrz opakowania znajdują się słuchawki, stacja dokująca, przewód, etui oraz niezbędna dokumentacja.

Całość została wykonana z czarnego, matowego plastiku, co widać na powyższym zdjęciu. Obudowa stacji dokującej została wykonana z metalu według firmy Creative jest to aluminium. Wokół każdej ze słuchawek producent zastosował podświetlenie czerwone lub niebieskie w zależności od aktualnego trybu pracy. Pisząc tryb pracy mamy na myśli parowanie lub zwykłą pracę.

Stacja dokująca z lewej strony została wyposażona w port USB do podłączenia ładowania oraz diody sygnalizujące naładowanie stacji lub stan ładowania słuchawek.

Słuchawki bezprzewodowe Creative Outlier Air Sports – codzienne korzystanie

Pierwszym elementem, który przypadł nam do gustu to stacja dokująca dla słuchawek. Stacja stanowi nie tylko ochronę w przypadku, kiedy słuchawki są nieużywane, ale również dodatkowe źródło energii na kolejne 20 godzin pracy. Dzięki zastosowaniu technologii Bluetooth 5.0 zasięg jest dosyć spory. W odległości nawet 30 metrów bez żadnych przeszkód słuchawki grały. W momencie, kiedy pojawiły się przeszkody w postaci ścian Creative Outlier Air Sports czasami traciły zasięg, ale to normalne zjawisko.Słuchawki nie rozładowały się w trakcie korzystania ani razu, tzn. nawet po intensywnym korzystaniu bateria starczała na dzienny cykl. Producent deklaruje 10 godzin pracy. Po zakończeniu dnia trafiały do stacji dokującej.

Z pewnością interesuje Was jakość dźwięku. Tutaj możemy powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Bass jest głęboki, a wysokie dźwięki dobrze słyszalne. Oczywiście jest to indywidualne odczucie, dlatego najlepiej sprawdzić to samemu.

Słuchawki pozwalają na odbieranie połączeń głosowych przy wciśnięciu lewej bądź prawej słuchawki. Regulacja głośności również odbywa się za pomocą naciskania wbudowanych przycisków w słuchawkach.

Na minus zdecydowanie jest przewód dołączony do zestawu. Jego długość pozostawia wiele do życzenia. Nawet proste odłożenie całej stacji na komputer czy inne miejsce, gdzie dostępny jest port USB czasami graniczy z cudem. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zakup dłuższego przewodu lub huba USB i wyprowadzenie go na biurko.

Parowanie Creative Outlier Air Sports z urządzeniem Bluetooth za pierwszym razem możemy być niewielkim kłopotem. Należy, przed przystąpieniem do parowania zestawu, przeczytać instrukcję obsługi w jaki sposób wykonać całą procedurę poprawnie.

Firma Creative dokłada do zestawu końcówki, które można wymienić i dopasować wielkością. Na koniec dodamy, że słuchawki są odporne na pot dzięki klasie IPX5.

Słuchawki bezprzewodowe Creative Outlier Air Sports – czy warto kupić?

Odpowiadając na to pytanie możemy napisać, że tak warto. Jednak należy wziąć pod uwagę zastosowanie. Jak wiemy są to słuchawki przeznaczone dla osób, które uprawiają sport. Cena słuchawek to około 400 złotych w momencie pisania recenzji. Jeśli nie uprawiasz sportu słuchawki będą również dobrym rozwiązaniem, ale na rynku znajdziesz także inne ciekawe konstrukcje.

Podsumowanie

Na podsumowanie naszej krótkiej recenzji śmiało możemy napisać, że słuchawki spełniły nasze oczekiwania. Jakość wykonania została utrzymana na wysokim poziomie idąc w parze z jakością dźwięku. Gdyby nie krótki przewód parujący stację dokującą byłby to zestaw idealny.

Jeśli macie dodatkowe pytania na które nie znaleźliście odpowiedzi w tekście piszcie je w komentarzach.

Zachęcamy także do przeczytania recenzji dotyczącej innych słuchawek -> https://komputerpc.pl/index.php/sprzet-audio/1792-sluchawki-bezprzewodowe-phiaton-bt-120-nc-recenzja.html

Comments powered by CComment