Kolejne słuchawki pojawiły się na naszym biurku. Firma Phiaton podzieliła się z nami modelem BT 120 NC. Wśród zastosowanych rozwiązań znajdziemy technologię Bluetooth 4.2 oraz technologię szybkiego ładowania baterii, która pozwala na godzinę słuchania muzyki po 5 minutach ładowania. Jednak to nie wszystko, co pokazały na BT 120 NC w trakcie prawie dwumiesięcznego testowania. Zachęcamy do dalszej lektury.

Słuchawki bezprzewodowe Phiaton BT 120 NC – wygląd

Słuchawki Phiaton BT 120 NC dotarły do nas w niewielkim opakowaniu. Wewnątrz znajdowały się słuchawki, wymienne gumki, instrukcja obsługi oraz przewód niezbędny do ładowania całego zestawu.

Zarówno lewa jak i prawa słuchawka posiadają specjalne wypustki z gumy, które mają poprawiać komfort używania i zapobiegać niespodziewanemu wypadaniu. W połowie przewodu między pilotem, a lewą słuchawką znajduje się mikrofon. W dalszej części pilot pozwalający na włączanie i wyłączanie urządzenia, ale również na regulację głośności czy też nawigację po playliście. Słuchawki Phiaton BT 120 NC zostały wykonany z wysokiej jakości materiałów gumowych oraz plastikowych.

Słuchawki bezprzewodowe Phiaton BT 120 NC – codzienność

Ze słuchawek korzystaliśmy około dwóch miesięcy. Zacznijmy od ładowania. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem dołączonego do zestawu kabelka. 5 minut ładowania wystarcza na godzinę słuchania muzyki i to potwierdzamy. Ładowanie jest sygnalizowane przez czerwoną diodę. Po naładowaniu dioda zmienia kolor na niebieski. Po pełnym naładowaniu słuchanie muzyki czy po prostu korzystanie ze słuchawek trwa około 7 do 8 godzin.

Kolejnym elementem, który przypadł nam do gustu to komunikaty głosowe wydawane w słuchawkach. BT 120 NC informuje o naładowaniu baterii, ewentualnym połączeniu z urządzeniem, uruchomieniu oraz o wyłączeniu słuchawek.

W kwestii jakości dźwięku możemy powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Oczywiście odczucia z korzystania z różnych słuchawek są u różnych osób różne, ale tutaj producent się postarał. Bass jest bardzo głęboki. Przy niektórych tytułach musieliśmy ściszać, żeby głowa nie pękła. W trakcie cichego jak i głośnego słuchania muzyki nie występują żadne trzaski ani szumy.

Jedną rzeczą, która nie przypadła nam do gustu to brak pokrowca czy jakiegokolwiek etui do schowania słuchawek. Chowaliśmy je do plecaka, a tam plątały się ze wszystkim.

Słuchawki bezprzewodowe Phiaton BT 120 NC – czy warto kupić?

Phiaton BT 120 NC to z pewnością słuchawki dla osób, które aktywnie spędzają czas. BT 120 NC są odporne na wilgoć i łączą się bezprzewodowo z wybranym odbiornikiem, który dysponuje Bluetoothem. Jeśli uprawiasz sport lub też pracujesz, gdzie dużo się ruszasz słuchawki będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Cena katalogowa słuchawek to 299 złotych, ale naprawdę warto.

Podsumowanie

Słuchawki z pewnością posiadają dużo więcej zalet niż wad. W trakcie naszego dwumiesięcznego korzystania ze słuchawek zabrakło nam jedynie etui. Czas pracy jest długi, komfort korzystania na wysokim poziomie, a cena na początku może odstraszyć, ale dodani bilans przy użytkowaniu przyćmi to, co jest na minus.