Pięć różnych wersji Windows 10 w najbliższym czasie

Na wiosnę firma Microsoft chce udostępnić nowe wersje systemu operacyjnego Windows 10. Informacje dotyczące różnych wersji sytemu pochodzą z dokumentacji przesłanych przez Microsoft do swoich partnerów. Według Thurrot.com system Windows 10 będzie dostępny w pięciu różnych wersjach. Systemy będą klasyfikowane według sprzętu z jakiego korzysta użytkownik.

Microsoft Windows 10 będzie podzielony na:

  • Entry,
  • Value
  • Core
  • Core+
  • Advanced

Wersja Entry będzie stosowana w przypadku najniższej klasy procesorów i niewielkiej ilości pamięci RAM. Wersja Value również zostanie zastosowana w nieco słabszych konfiguracjach. Wersja Value obsłuży maksymalnie 64 GB pamięci operacyjnej. W przypadku wersji Core konfiguracja sprzętowa nie może kwalifikować się do użycia wersji Value, Entry, Core+ i Advanced. Wersja Core+ pojawi się na komputerach z wysokiej klasy procesorami natomiast wersja Advanced znajdzie się na komputerach z procesorami z minimum sześcioma rdzeniami.

Jak widać Microsoft wprowadza nową politykę dla swojego systemu. Nic dziwnego Windows 10 zyskuje coraz większą popularność, a użytkownicy nie mając wyboru będą musieli kupić odpowiednią dla siebie wersję.

A jak Wam się podoba pomysł Microsoftu?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież