Mio Spirit 5450 LM Europa 2015 – nawigacja na każdą kieszeń

Nawigacja Mio Spirit 5450 LM Europa 2015 to najnowsza seria przewodników w ofercie producenta. Wspomniany model nawigacji trafił w nasze ręce i przeszedł, a raczej przejechał kilka tras. Urządzenie charakteryzuje się łatwością obsługi, całkowicie spolszczonym menu oraz aktualnymi mapami Polski, ale również i Europy. Wśród funkcji znajdziemy między innymi bazę fotoradarów oraz tajemniczego asystenta parkowania. W celu poznania większej ilości szczegółów zapraszamy do dalszej lektury Mio Spirit 5450 LM Europa 2015.

 

Mio Spirit 5450 LM Europa 2015 – wygląd

Nawigacja Mio Spirit 5450, która do nas trafiła posiada 4,3-calowy wyświetlacz, wokół, którego producent zastosował szarą ramkę ułatwiająca trzymanie urządzenie w ręku. Na dolnej ramce znajduje się logo producenta natomiast w lewym, górnym rogu dioda informująca o zasilaniu. 

Górna krawędź nawigacji została wyposażona w przycisk uruchamiający. Całe urządzenie zostało wykonane z plastiku. Na pierwszy rzut oka nie robi niesamowitego wrażenia. Pamiętajmy jednak, że urządzenie ma nam wskazywać drogę, a nie pięknie wyglądać.

Mio Spirit 5450 LM Europa 2015 – trochę o aspektach technicznych

Nawigacja Spirit 5450 LM Europa 2015 została wyposażona przez producent wyświetlacz o rozdzielczości 480x272 pikseli. Sercem całej konstrukcji jest procesor Mstar 800 MHz. Jeśli chodzi o rozmiary to całość mieści się w bryle o rozmiarach 120x80x13 milimetrów. Waga wynosi 134 gramy natomiast za sygnał GPS odpowiada moduł SE4150L.

Producent zadbał także o gniazdo microSD. W trakcie kilkutygodniowego korzystania nie zauważyliśmy problemów z płynnością działania. Wyszukiwanie adresów jak i poruszanie po menu przebiegało bardzo dobrze. 

Producent chcąc zainteresować potencjalnych użytkowników dokłada dodatkowe funkcje. Wśród nich znajdziemy:

  • Bezterminową aktualizację map
  • Wypożyczalnie map
  • Asystenta pasa ruchu
  • Wybór trasy
  • Tryb pieszy
  • Asystenta parkowania
  • Funkcję znajdź mój samochód
  • Ostrzeżenia przed fotoradarami (przez okres 3 miesięcy)
  • Tryb dla ciężarówek i karawaningu (przez okres 3 miesięcy)
  • TMC

Asystent parkowania wymieniony powyższej działa na zasadzie wyszukiwania najbliższych miejsc parkingowych w momencie, kiedy znajdujemy się 1 km od celu. Funkcja bardzo przydatna szczególnie w dużych aglomeracjach.

Ciekawym rozwiązaniem jest także funkcja planowania podróży, która pozwala na wybranie optymalnej trasy lub takiej, która nas interesuje pod względem, np. turystycznym. Firma Mio udostępnia w Spirit 5450 LM Europa 2015 możliwość wypożyczania map na 3, 7 oraz 30 dni. Funkcja szczególnie przydatna przy krótkotrwałych wyjazdach.

Kolejną interesującą funkcją z listy jest „znajdź mój samochód”. Wystarczy wprowadzić adres gdzie znajduje się samochód, a w drodze powrotnej nawigacja poprowadzi kierowcę na miejsce parkowania.

Jedną z rzeczy, do których mamy małe wątpliwości to bardzo ciasny uchwyt. Podczas wpinania i wypinania nawigacji ma się wrażenie, że wypustki utrzymujące nawigację za chwilę się połamią. 

Mio Spirit 5450 LM Europa 2015 – czy warto kupić?

Mio Spirit 5450 LM Europa 2015 w momencie pisania recenzji kosztowała około 340 złotych. Cena nie jest odstraszająca, a nawigacja ma spore możliwości. Jednak w erze smartfonów z mapami Google wielu zastanowi się czy w ogóle takie urządzenie jak nawigacja jest niezbędne. Z naszej strony Mio Spirit 5450 LM Europa 2015 spełnia swoje zadanie bardzo dobrze.

Podsumowanie

Na sam koniec dodamy, że w zestawie znajduje się kabel zasilający z wtyczką samochodową oraz uchwyt do mocowania na szybie w samochodzie. Niewątpliwie największą zaletą Mio Spirit 5450 LM Europa 2015 jest bezterminowa aktualizacja map i to będzie kluczowym argument, który zdecyduje o zakupie nawigacji.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież