Program antywirusowy dla systemu Google Android

Program antywirusowy dla systemu operacyjnego Google Android to nowość, jeśli chodzi o miejsce zastosowania. Nowość, ponieważ zwiększająca się popularność tego systemu operacyjnego powoduje coraz większe ryzyko zainfekowania urządzeń z Google Android. Zwiększa się też liczba transakcji wykonywanych przy użyciu smartfonów z systemem Google Android, co jest wystarczającym argumentem ku temu, aby zabezpieczyć swój telefon za pomocą programu antywirusowego.

 Po co komu system antywirusowy dla Google Android?

Na początek opowiemy trochę o powstaniu samego systemu, aby lepiej móc wyjaśnić, dlaczego ochrona zawartości jest taka ważna. Cała historia rozpoczyna się w 2005 roku, kiedy to Google kupiło mało znaną firmę Android Inc. Od momentu przejęcia system operacyjny Google Android znajduje się już na setkach tysięcy urządzeń mobilnych. Sama ilość urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Google Androidpowoduje, że cyberprzestępcy się nim interesują i jak tylko będą mieli możliwość zajrzą do naszych telefonów, tabletów i innych urządzeń. Bez zabezpieczenia w postaci systemu antywirusowego nasze urządzenia są narażone na różnego rodzaju złośliwe oprogramowanie, które bez naszej wiedzy będą zdobywały i wysłały informacje wprost do takich osób. 

System antywirusowy dla systemu Google Android zainstalowany w naszych urządzeniach jest wstanie zabezpieczyć je przed niechcianymi atakami. System wykryje nieciekawe oprogramowanie, co pozwoli zareagować przed faktem, a nie po fakcie utraty ważnych danych. 

W sieci można znaleźć sporo opinii, z których jasno wynika, że system antywirusowy dla Google Androidajest wymysłem producentów. Specjaliści z branży zabezpieczeń twierdzą, iż popularność Google Android jest jeszcze zbyt mała, aby mówić o dużym zagrożeniu. Jednak, co jakiś czas w sieci pojawiają się informacje mówiące o pojawieniu się kolejnej luki lub innych błędów w oprogramowaniu, co znowu daje możliwość na złapanie wirusa itp. 

Jaki system antywirusowy dla Google Android?

Google Android od momentu, kiedy pojawił się na rynku urządzeń mobilnych doczekał się już wielu systemów antywirusowych. Jednymi z bardziej znanych są AVG Mobilation oraz ESET Mobile Security. Oba systemy antywirusowe dla Google Androida są dostępne, jako bezpłatne w sklepie Android Market. Do zainstalowania zaleca się znane systemy antywirusowe. Dostępne dla Google Android wspomniane wcześniej rozwiązania są dobre. AVG Mobilation jest tłumaczony na język polski natomiast ESET Mobile Security jeszcze nie. 

Okno główne programu antywirusowego przeznaczonego na system Google Android

Podsumowanie

W artykule celowo nie pisaliśmy o konkretnym systemie antywirusowych na Google Android, ponieważ chcieliśmy zwrócić uwagę na sam fakt tego, iż mobilność staje się coraz większym obszarem, w której mogą pojawić się złośliwe programy. Na zakończenie wspomnieliśmy od dwóch programach antywirusowych, które naszym zdaniem wystarczą w zupełności, aby chronić nasze urządzenia. Jednak najważniejszym czynnikiem i tak jest czynnik ludzki. Nawet najlepsze oprogramowanie antywirusowe na Google Android nie jest lepsze od człowieka. Rozsądek i ludzka spostrzegawczość jest wstanie zdziałać równie dużo, a nawet więcej od najlepszego oprogramowania antywirusowego.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież