Ekologiczny smartfon Fairphone 3 dostępny w październiku

W obecnych czasach nurt ekologiczny jest bardzo popularny. W związku z tym wiele firm chcąc zwiększyć swoje wyniki sprzedażowe wprowadza kampanie wspierające ekologię. Firma Fairphone zaprezentowała nowy smartfon ekologiczny oznaczony symbolem 3. Smartfon jest kierowany do osób, którym leży na sercu troska o środowisko naturalne.

Fairphone 3 składa się z komponentów, które w prosty sposób możemy wymienić, kiedy się zużyją. Producent podaje, że osoby pracujące przy projektowaniu smartfona zostały odpowiednio wynagrodzone i żadnej z nich nie groziło żadne niebezpieczeństwo.

Sercem całej konstrukcji jest procesor Snapdragon 632, który jest wspierany przez 4 GB pamięci operacyjnej. Na dane producent przeznaczył 64 GB pamięci wewnętrznej. Obraz jest wyświetlany w rozdzielczości Full HD+ na 5,65-calowym ekranie. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 3000 mAh, a całość jest kontrolowana przez system operacyjny Google Android Pie. Zdjęcia wykonamy aparatem o rozdzielczości 12 Mpix, który znajduje się na tyle Fairphone 3.

Za taką konstrukcję przyjdzie nam zapłacić około 450 euro. Jak na taką specyfikację techniczną cena jest wysoka. Jednak w tym przypadku chodzi o ideę. W przypadku, kiedy oddamy starego smartfona do recyklingu możemy otrzymać 40 euro rabatu przy zakupie.

Jak Wam się podoba Fairphone 3?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież