Nasza Klasa przestanie działać!

Równo za dwa miesiące Nasza Klasa przestanie funkcjonować. Najpopularniejszy niegdyś portal społecznościowy w Polsce, na który logowało się 14 milionów naszych rodaków zamknie się dokładnie 27 lipca bieżącego roku. Od wczoraj nie można już zakładać nowych kont w serwisie. Osoby, które posiadają wykupione funkcje serwisu będą mogły z nich korzystać do momentu wyłączenia serwisu lub złożyć wniosek o ich odzyskanie.

Jeśli ktoś posiada konta w serwisie Nasza Klasa, a od dawna się na nim nie logował nie musi obawiać się o swoje dane. Właściciel serwisu trwale usunie wszystkie dane ze swoich serwerów, ponieważ dalsze jej przetwarzanie nie ma sensu. Usuwanie danych z kopii zapasowych serwisu może potrwać kilka miesięcy.

Przypomnijmy, że serwis Nasza Klasa został założony przez czwórkę studentów informatyki Uniwersytety Warszawskiego w 2006 roku. Serwis z dnia na dzień zyskiwał na popularności i pozwolił na organizację wielu spotkań klasowych. Niestety inne portale społecznościowe skutecznie ograniczały zasięg serwisu. Najwięcej do powiedzenia w tej kwestii ma Facebook, który zdominował polski rynek serwis społecznościowych.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież