Sony PlayStation VR2 oficjalnie

Pierwsze informacje dotyczące Sony PlayStation VR2 pojawiły się pod koniec lutego ubiegłego roku. Rok temu narracja była taka, że nowy produkt ma być pod każdym względem lepszy od pierwszej wersji gogli VR od Sony. Firma Sony w ubiegłym miesiącu potwierdziła, że jest przygotowywana pierwsza gra dostosowana do Sony PlayStation VR2.

Dzisiaj firma Sony udostępniła nieco więcej informacji na temat PSVR 2 na stronie PlayStation. Wygląd całego zestawu został dostosowany do aktualnej konsoli PlayStation 5, co wydaje się być oczywistą kwestią. Jak się okazuje PSVR 2 do funkcjonowania będą potrzebowały podłączenia za pośrednictwem kabla USB typu C do konsoli. Nowe gogle mają być także lżejsze i pozwalać na regulowanie obiektywów.

Obraz będzie wyświetlany w rozdzielczości 2000 x 2040 pikseli na jedno oko. Do tego celu będą wykorzystywane panele OLED. Jeśli chodzi o częstotliwość odświeżania to gogle będą oferowały maksymalny poziom 120 Hz. Pole widzenia będzie wynosiło 110 stopni. Na pokładzie znajdzie się także czujnik zbliżeniowy IR i sześcioosiowy system wykrywania ruchu. Ponadto PSVR 2 będą oferowały wierniejsze renderowania grafiki i oprawę graficzną zgodną ze standardem HDR.

Dokładna data premiery gogli Sony PlayStation VR2 nie jest jeszcze znana.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież