Intel zbuduje swoją fabrykę na terenie Unii Europejskiej!

Amerykański gigant ogłosił swoje plany budowy fabryki na terenie Unii Europejskiej. W pierwszej wersji planów pod uwagę brano trzy kraje: Niemcy, Włochy oraz Polskę. Intel postawił na naszych zachodnich sąsiadów, czyli Niemców. Zdecydowały o tym między innymi położenie geograficzne, dostęp do wykwalifikowanej kadry oraz cały ekosystem dostawców i klientów.

Dodamy, że Intel chce również rozbudować laboratorium, które znajduje się w Gdańsku. Obecny obiekt ma być powiększony o 50%, co pozwoli stworzyć nowe miejsca pracy.

Fabryka zostanie zbudowana w Niemczech w Magdeburgu. Firma przeznaczy na ten cel 17 miliardów euro. Pierwsze prace mają być uruchomione 2023 roku, a produkcja ma ruszyć w 2027. Przez okres budowy zatrudnionych zostanie około 7000 pracowników, a po uruchomieniu fabryki znajdzie w niej pracę przeszło 3000 ludzi.

Fabryka w Niemczech skupi się na produkcji półprzewodników z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii – Intel 20A i Intel 18A.

Na inwestycjach w Niemczech się nie skończy. Firma planuje także inwestycje w Irlandii. Tamtejsza fabryka zostanie rozbudowana, co pozwoli na produkcję podzespołów m.in. w litografii Intel 4. Koszt ten inwestycji szacowany jest na około 12 miliardów euro.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież