Klasyczny telefon Nokia 5710 XpressAudio – 4G i schowek na słuchawki na pokładzie

W ofercie firmy Nokia pojawił się kolejny klasyk skierowany do osób, które przede wszystkim doceniają walory audio, a nie najnowsze osiągnięcia technologii. Producent zaprezentował model oznaczony symbolem 5710 XpressAudio. Na pokładzie telefonu znajdziemy fizyczną klawiaturę, modem 4G oraz schowek na słuchawki. Nokia 5710 XpressAudio bardzo przypomina swojego poprzednika sprzed ery smartfonów.

Nokia 5710 XpressAudio jest już dostępna od jakiegoś czasu na rynku chińskim. W naszym kraju zadebiutuje 19 września i będzie kosztowała około 350 złotych. Oprócz telefonu producent dokłada do zestawu słuchawki bezprzewodowe, które w tego rodzaju aparacie to niezbędne wyposażeniem. Wspomniany schowek na słuchawki znajduje się tuż nad aparat na tylnej części 5710. Jakby tego było mało słuchawki zamontowane do schowka będą się ładowały.

Firma Nokia wyposażyła telefon w wymienną baterię o pojemności 1450 mAh. Ponadto urządzenie dysponuje fizycznym złączem 3,5 mm jack, odtwarzaczem MP3 i radiem FM. Sercem całej konstrukcji jest układ Unisoc T107, który jest wspierany przez 48 MB pamięci operacyjnej. Na dane producent przeznaczył 128 MB pamięci. Wszystkie układy są kontrolowane przez system operacyjny S30+. 128 MB to nieco mało jak na współczesne nagrania audio. W związku z tym użytkownik będzie mógł skorzystać z karty microSD.

Nokia 5710 XpressAudio posiada 2,4-calowy ekran LCD oraz złącze microUSB do ładowania. Zdjęcia wykonamy przy użyciu aparatu VGA o rozdzielczości 0,3 Mpix.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież