Magazyn danych Western Digital My Book – 22 i 44 TB pojemności

Cyfrowe przechowywanie nagrań wideo, zdjęć oraz plików audio i wielu innych stało się codziennością. Rzadko kiedy dysponujemy dyskami o pojemności 22 czy też 44 TB pojemności w osobistym komputerze. W celu rozwiązania problemu z przestrzenią dyskową firma Western Digital zaprezentowała nowe magazyny danych w postaci urządzeń z serii My Book.

Firma WD powiększy ofertę o urządzenie z jednym dyskiem o maksymalnej pojemności 22 TB. Oferuje ono szyfrowanie 256-bitowe szyfrowanie AES. Dane na dysk przeniesiemy przy użyciu portu USB-A 3.2 Gen 1. Jak podaje producent pozwoli to na osiągnięcie transferu na poziomie 250 MB/s.

Druga wersja magazynu składa się z dwóch dysków twardych o łącznej pojemności 44 TB. Oczywiście istnieje opcja zakupu z dyskami z mniejszą przestrzenią. W tym przypadku My Book Duo korzysta z macierzy RAID 0. Dane na dysk dostarczymy przy użyciu portu USB-C 3.2 Gen 1 lub USB-A 3.0. Maksymalny transfer danych wyniesie 360 MB/s.

Western Digital My Book został wyceniony na około 600 dolarów. W przypadku modelu My Book Duo przyjdzie nam zapłacić około 1500 złotych. Ceny może nie są niskie dla przeciętnego Kowalskiego, ale dyski oferują sporą ilość miejsca na dane.

 

Comments powered by CComment