Jak wiemy firma Google to jedna z największych spółek na świecie z kapitałem rynkowym 1,18 biliona dolarów. Kwota robi wrażanie, ale ilość zatrudnionych pracowników również. Wynosi ona około 98 tysięcy ludzi. Dla każdego z nich musi znaleźć się miejsce. W związku ze zbliżającym się kryzysem firma Google postanowiła „usadzić” przy biurku więcej niż jedną osobę.

Według CNBC firma Google w wewnętrznym dokumencie FAQ utworzyła plan dzielenia biurek dla pracowników Google Cloud, którzy stanowią przeszło 25% pracowników spółki. Pracownicy Google Cloud zostali poproszeni o udostępnienie własnego biurka w momencie, kiedy będą pracowali z domu. Jeśli ktoś zdecyduje się jednak przyjechać do biura to będzie musiał usiąść przy swoim stanowisku z innym pracownikiem.

Powyższy plan będzie wprowadzony w pięciu największych biurach Google w Stanach Zjednoczonych, a mianowicie: w Waszyngtonie, Nowym Jorku, San Francisco, Seattle i Sunnyvale w Kalifornii.

Całość zakłada, że zarządzanie przestrzenią roboczą jaką dysponuje Google będzie bardziej efektywne i przełoży się na obniżenie kosztów. Na koniec dodamy, że spółka Alphabet, która jest właścicielem Google, poinformowała o planach zwolnienienia 12 tysięcy pracowników w najbliższym czasie.