W trakcie wydarzenia Stream On 2023 zaprezentowana została nowa wersja usługi Spotify dla urządzeń mobilnych. Nowa wersja usługi trafi do wszystkich użytkowników w najbliższym czasie. Twórcy aplikacji ewidentnie wzorowali się serwisami społecznościowymi takimi jak TikTok i Instagram. Na stronie głównej aplikacji pojawią się muzyczne klipy, a proponowane treści będzie można przewijać bezkońca.

Użytkownicy korzystający z aplikacji na co dzień z pewnością zauważą, że zmianie uległ interfejs. Na dole została umieszczona funkcja, która bardzo przypomina relacje z Facebooka i Instagrama. W tym rozwiązaniu Spotify będzie umieszczała krótkie, zapętlone klipy. Po kliknięciu użytkownik będzie mógł dodać utwór do swojej biblioteki i słuchać go od początku do końca.

W Spotify znajdzie się także funkcja Smart Shuffle. Nowa funkcja będzie dostępna tylko dla aktywnych subskrybentów. Rozwiązanie będzie analizowało dostępne playlisty użytkownika i doda kolejne utwory pasujące do profilu listy. Ponadto aplikacja będzie informowała o zbliżających się wydarzeniach muzycznych na żywo po ustawieniu lokalizacji. Dodatkowo użytkownik będzie mógł je zapisać w swoim osobistym kalendarzu.

Na koniec pozostawiliśmy dane o zarobkach i liczbie użytkowników. W chwili obecnej z usługi Spotify korzysta aktywnie 500 mln użytkowników. Liczeni są Ci subskrybujący usługę jak i Ci, którzy korzystają z niej za darmo. Ponadto Szwedzi informują o dwukrotnym wzroście liczby artystów, którzy zarobili ponad 1 mln dolarów będąc na platformie Spotify. Według Spotify do tej pory wypłacono ponad 40 mld dolarów.