Po serii poprzednich generacji, które zdawały się nieco stagnować pod względem innowacji, Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek swojej najnowszej odsłony składanego smartfona - Galaxy Z Fold6. Z nieoficjalnych, ale zwykle niezawodnych źródeł, takich jak @UniverseIce, napływają obiecujące informacje, które zapowiadają znaczące zmiany w projektowaniu urządzeń składanych przez koreańskiego giganta.

Nowy model, Galaxy Z Fold6, ma być lżejszy i cieńszy niż jego poprzednik, ważąc jedynie 239 g w porównaniu do 253 g wagi Folda 5, co sygnalizuje wysiłki Samsunga na rzecz zwiększenia komfortu użytkowania. Z zapowiedzi wynika również, że urządzenie będzie miało zmniejszoną grubość - 5,6 mm w stanie rozłożonym i 12,1 mm po złożeniu, co stanowi znaczącą poprawę w porównaniu do poprzedniej generacji.

Wśród zapowiadanych zmian znalazły się także informacje o rozmiarach wyświetlaczy: wewnętrzny ekran ma zachować przekątną 7,6 cala z proporcjami 7:6, natomiast zewnętrzny panel będzie miał 6,3 cala o proporcjach 22:9. Nowy design ma nawiązywać do bardziej kanciastego stylu Galaxy S24 Ultra, co może sugerować, że Samsung szuka spójności stylistycznej w swojej ofercie.

Dodatkowo, pojawiają się doniesienia o możliwym debiucie jeszcze bardziej zaawansowanego modelu - Samsung Galaxy Z Fold6 Ultra, który miałby oferować jeszcze lepsze parametry, takie jak aparat fotograficzny o rozdzielczości 200 MP czy zwiększoną pojemność pamięci wewnętrznej.

Pojawienie się nowych modeli Galaxy Z Fold wskazuje na to, że Samsung nie zwalnia tempa w dążeniu do perfekcji w kategorii smartfonów składanych, co może przynieść świeży powiew innowacji i zainteresowania wśród użytkowników i branży. Oczekujemy na oficjalne ogłoszenia i prezentacje, które rozwieją wszelkie wątpliwości i pozwolą ocenić, na ile zapowiedzi te zostaną zrealizowane.