Synology DiskStation DS716+ - nowy nas dla początkujących firm

W ofercie firmy Synology pojawiła się kolejna pozycja. Tym razem producent postanowił oddać w ręce użytkowników kolejny NAS oznaczony symbolem DiskStation DS716+. Urządzenie skierowane jest głównie dla małych i średnich firm, które chcą korzystać z niedrogiego, ale wydajnego magazynu danych. Na pokładzie znajdziemy między innymi czterordzeniowy procesor czy też technologię umożliwiającą szyfrowanie danych.

“DS716+ ma w sobie mnóstwo mocy, ale równocześnie pozostaje niezwykle kompaktowy i wierzymy, że jest to idealny produkt dla wymagających profesjonalnych użytkowników, bez względu na to czy potrzebują szerokiego wachlarza aplikacji lub serwera plików, który może obsłużyć wiele jednoczesnych zapytań, nawet w zaszyfrowanym środowisku”, - komentuje Chad Chiang, Product Manager w Synology Inc.

Nad płynnością działania czuwa 2 GB pamięci RAM oraz wspomniany procesor z zegarem 1,6 GHz na każdy z czterech rdzeni. Niewątpliwie taka kompilacja pozytywnie wypłynie na wydajność całej stacji. Producent podaje, że transfer w odczycie danych wynosi maksymalnie 223 MB/s natomiast w trakcie zapisu 137 MB/s.

Synology DiskStation DS716+ działa pod kontrolą systemu operacyjnego DiskStation Manager. NAS jest już dostępny w sprzedaży.

 

Comments powered by CComment