Razer Stargazer – zaawansowana kamera internetowa?

Na targach CES 2016 odbywających się w Las Vegas firma Razer zaprezentowała nową kamerę internetową, która otrzymała nazwę Stargazer. Według producenta kamera dostarcza obraz wysokiej, jakości oraz w bardzo prosty sposób umożliwia uruchomienie streamingu. Za pomocą kamery użytkownik ma możliwość przechwytywania obrazu z szybkością 60 klatek na sekundę w jakości 720p.

 

Dodatkowo Razer Stargazer pozwala na przechwytywanie obrazu, w jakości 1080p z szybkością 30 klatek na sekundę. Ponadto kamera została wyposażona w kamerę z automatyczną redukcją szumów i dual-array.

Jedną z dużych zalet Razer Stargazer jest brak konieczności ustawiania zielonych teł podczas streamowania. Możliwe jest to dzięki oprogramowaniu OBS, XSplit i Razer Cortex, które wykorzystują technologię Intel RealSense.

„Przez ostatnie parę lat nie mieliśmy do czynienia z żadną prawdziwą innowacją w technologii kamer internetowych, za wyjątkiem rozdzielczości, „ komentuje Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razer. „W obecnych czasach więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej aktywnie streamuje lub prowadzi wideo-konferencje, a ich potrzeby się stale zmieniają. Razer Stargazer jest w stanie zrewolucjonizować pracę streamerów gier, gwiazd YouTube’a, projektantów 3D i twórców gier, dzięki dodatkowym, ponadprzeciętnym funkcjom. Mówiąc wprost, jest to kamera internetowa przyszłości.”

 

Kamera Razer Stargazer została wyceniona na 239.99 euro.

Comments powered by CComment